Świąteczny salon w stylu BOHO

Salon boho gotowy na święta

Z roku na rok dekoracja mieszkań na święta jest coraz bardziej popularna. Nie mówimy jednak tylko i wyłącznie o bożonarodzeniowej choince – w grę wchodzą drobne remonty oraz całkowite metamorfozy wnętrz! Mimo bogatej oferty sklepów niełatwo jest wybrać ozdoby, które będą zarówno wprowadzać świąteczną atmosferę, lecz także (i przede wszystkim!) pasować do charakteru naszego domu czy mieszkania. Jak zawsze ważny jest umiar oraz przemyślane zakupy! Dziś bierzemy na tapet dekorowanie salonu w stylu Boho – poniżej kilka pomysłów, jak zrobić to ze smakiem!

Co wyróżnia styl boho?

W ostatnich sezonach styl boho zawojował świat aranżacji wnętrz i nie zapowiada się, aby sytuacja prędko się zmieniła. Wywodzi się z paryskiej kultury cygańskiej, w której sztuka malarska wymykająca się utartym w XIX wieku konwenansom, szturmem podbiła również świat muzyki, mody i architektury. Jego eklektyczny charakter łączy w sobie harmonię, umiłowanie natury, lekkość, wygodę i ponadczasową estetykę.

Boho wnętrza mogą mieć różne oblicza. Wszystko dlatego, że doskonale łączy się z innymi stylami, np. skandynawskim czy glamour, tworząc niezwykłe aranżacje rodem z największych wnętrzarskich magazynów. Najważniejszą cechą nurtu boho jest jego uniwersalność i… duże pole do kreatywnego popisu – można (a właściwie trzeba!) łączyć ze sobą z pozoru niepasujące do siebie rzeczy, wprowadzać różnorodność tekstur i wzorów.

Styl boho to przed wszystkim jasna i naturalna kolorystyka – wszystko opiera się na bieli, szarości, beżu i szerokiej palecie kolorów ziemi. Brzmi monotonnie? Tylko na pierwszy rzut oka – spokojne odcienie ścian powinny stanowić dla nas bazę dla aranżacyjnej kreatywności. Cuda zdziałają bowiem przemyślane dodatki – ludowa ceramika, dużo roślinności, drewniane meble, lniane tkaniny, afrykańskie rzeźby, etniczne dywany, czy makramy oraz wszystko to, co możesz przywieźć z dalekiej podróży czy znaleźć na pchlim targu.

UPAŁ W MIESZKANIU

Jak udekorować rustykalny salon na święta Bożego Narodzenia?

Zastanawiasz się, jak przemycić odrobinę stylu boho do Twojego świątecznego salonu? Zainspiruj się naszą aranżacją, w której głównym punktem jest brązowa, nowoczesna kanapa zestawiona z bordowymi roletami rzymskimi. Aby wprowadzić świąteczną atmosferę, postanowiliśmy zmienić jedynie ich kolorystykę na butelkową zieleń. To był strzał w dziesiątkę! Całość dopełnia niewielka choinka, wzorzysty dywan i dodatki o ciepłym, żółtym świetle, które podkreślają urok zielonych rolet rzymskich. Zbyt duża ilość świątecznych elementów może przytłoczyć wnętrze, dlatego warto zachować umiar w dekorowaniu salonu boho w podobizny reniferów czy aniołków.

Szukasz aranżacji w innym stylu? Sprawdź nasz TRENDBOOK!

UPAŁ W MIESZKANIU