Świąteczny salon w stylu minimalistycznym

Daj sobie spokój na Święta!

Zakupowa gorączka, tysiące kolorów i świateł, rzeczy do zamknięcia zanim wszyscy oddadzą się świętowaniu, a do tego wszyscy się wciąż gdzieś śpieszą! A można przecież spędzić Boże Narodzenie z dala od tego całego chaosu. Zwyczajnie po to, by odpocząć i skupić się na tych najważniejszych rzeczach podczas Świąt. Prezentujemy zatem minimalistyczną wersję aranżacji, która swoją delikatnością ukoi rozbiegane zmysły i duszę.

Porządek na stole i w głowie

Choć czarny nie znajduje się wysoko na liście najbardziej świątecznych kolorów, to zastosowanie go w aranżacji wigilijnego stołu już nie wydaje się takie nietrafione. Czerń od zawsze kojarzy się w elegancją i kunsztem. Do tego idealnie wpisuje się w minimalistyczny charakter wnętrz. W naszej propozycji gra główne skrzypce na stole w postaci pięknego obrusu o gładkiej fakturze. Całość dopełniają czarne, eleganckie świece, które naturalnym płomieniem dodają do całości ciepłego akcentu. Czerń stanowi tutaj idealne tło dla wyeksponowania delikatnych i naturalnych dekoracji stołu w postaci iglastych gałązek oraz drewnianych dekoracji. Ciepłe światło lampek rozświetla całość i dodaje świątecznej aury.

Oprócz stonowanej palety barw minimalizm wyróżnia się też prostotą. Nie ma tutaj miejsca na chaos i bałagan. Każdy z elementów dekoracji spełnia ważną rolę, brak zbędnych bibelotów zajmujących miejsce. Siłą zaproponowanej przez nas aranżacji są proste formy i gładkie materiały. Zarówno tak jak tekstylia dobrane do aranżacji stołu, tak samo zasłony nie znalazły się tutaj przypadkiem. Gładka tkanina w tłumionym beżu została dobrana do prostej, minimalistycznej sofy, delikatnie ozdobionej poduszkami w ciemnych odcieniach świątecznej zieleni i czerwieni. Beżowa tkanina zasłaniająca całe okno to kontrast dla ciemnej aranżacji stołu, jednak w tym wydaniu oba kolory idealnie się uzupełniają.

UPAŁ W MIESZKANIU

Skromność w parze z minimalizmem

Choinka bez bombek, łańcuchów czy gwiazdy?! Oh tak! Ta minimalistyczna wersja świątecznego drzewka to ukłon w stronę prostoty i skromności. Przy takiej dekoracji to akt obdarowania kogoś prezenterem będzie miał większe znaczenie niż sama zawartość pudełka. Brak migoczących kolorowych lampek czy błyskających w świetle bombek pomogą skupić całą uwagę na naturalnym pięknie iglastego drzewka oraz symbolice, którą ze sobą niesie – życiu i odrodzenia się. Wspomniane wcześniej stonowane kolory okiennej dekoracji w postaci zasłon stanowią idealną bazę pod wyeksponowanie naturalnej urody choinki udekorowanej tylko w proste lampki o ciepłej barwie światła.

Szukasz aranżacji w innym stylu? Sprawdź nasz TRENDBOOK!

UPAŁ W MIESZKANIU