Świąteczny salon w stylu rustykalnym

Magia złota i świąt

Późną jesienią i zimą instynktownie szukamy sposobów, by rozświetlić nasze wnętrza. Wyjątkowo intensywnie szukamy źródeł światła ciepłego, a im bliżej Świąt Bożonarodzeniowych, tym chętniej rozglądamy się za świeczkami, lampkami, żarówkami. To właśnie ciepłe, naturalne światło było naszą inspiracją przy tworzeniu świątecznej aranżacji dla wnętrza w stylu rustykalnym.

Natura to niewyczerpalne źródło inspiracji, nawet jeśli mówimy o typowo Bożonarodzeniowych aranżacjach. Naturalne tekstylia, kolory ziemi, ciepło świec i żarówek wypełnionych ciepłym, żółtym światłem to propozycja dla miłośników stylu rustykalnego. W tym roku proponujemy połączenie typowych dla tego stylu elementów z charakterystycznymi świątecznymi kolorami – srebrem, czerwienią i złotem. Umiejętne połączenie wyrafinowanej, rustykalnej prostoty z wyrazistymi kolorami stanowić będzie stylistycznie harmonijną i bogatą kompozycję. Stonowany, ciepły i matowy beż żaluzji aluminiowych okaże się idealną bazą i tłem dla wyraźnych i mocnych akcentów umieszczonych np. na choince czy okiennych dekoracjach.

Przy świątecznym stole pierwsze skrzypce niejednokrotnie nie grają potrawy, a dekoracje. To one wprowadzają odpowiedni nastrój i klimat. W stylu rustykalnym postawimy na drewniany stół, najlepiej taki wykonany ze starych desek. Będzie on idealnie współgrać z zielonymi, naturalnymi akcentami i dekorami. Im bardziej naturalnie tym lepiej! Lniane serwetki, iglaste gałązki, świece, ludowa ceramika, drewniane naczynia. A to wszystko w otoczeniu delikatnego, złotego światła lampek. Na tym stole magia świąt spotyka się z tym, co naturalne i wspólnie tworzy niepowtarzalny miks styli. Oryginalnym dodatkiem okażą się dekoracje wprost z pchlich targów, np. tradycyjny dziadek do orzechów.

UPAŁ W MIESZKANIU

Co powiesić na świąteczne okno?

Dla tych, którzy cenią sobie elementy rustykalnego stylu i szukają odświeżenia okiennej aranżacji na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia polecamy rolety i żaluzje w stonowanych barwach ziemi. W naszej aranżacji można przyjrzeć się, jak w świątecznym klimacie prezentują się aluminiowe żaluzje o dużych lamelach 50mm. Wykonane w kolorze matowego, ciepłego beżu idealnie wpisują się w rustykalną kolorystykę i klimat naturalnego wnętrza. I choć w pierwszym momencie aluminium nie zbyt kojarzy nam się z czym naturalnym, to nie zapominajmy, że jest to bardzo przyjazny środowisku materiał, który wpisuje się w najnowsze trendy ekologiczne. Idealnie sprawdzi się jako dopełnienie całej aranżacji.

Szukasz aranżacji w innym stylu? Sprawdź nasz TRENDBOOK!

UPAŁ W MIESZKANIU