Sypialnia | Poradniki | Domondo

Sypialnia

Sen to najważniejszy moment dnia dla każdego z nas. Pomaga nam się zregenerować oraz prawidłowo rozwijać. Rolety zaciemniające lub zasłony zapewniają spokojny, zdrowy sen, który wpływa na nasze dobre samopoczucie i atrakcyjny wygląd. Sypialnia to miejsce, gdzie po całym dniu obowiązków i doznań można się w końcu odprężyć i zrelaksować. Odpowiednio dobrane tekstylia w postaci zasłon czy rolet rzymskich lub skuteczne rozwiązania, jakimi są rolety w kasecie i plisy, odczuwalnie wpłyną na poziom Twojego komfortu w sypialni. Pomogą zacząć każdy dzień z bateriami naładowanymi siłą i chęcią do działania.

Zasłony zaciemniające

Gruby materiał, który często podszyty jest dodatkową warstwą nieprzepuszczającą światła, to sposób na przytulną sypialnię, w której relaks i zdrowy sen grają pierwsze skrzypce. Możesz bawić się jej wyglądem i codziennie odkrywać nowe formy! Upnij, zwiąż, przesuń lub zawieś inaczej! Tłumiący światło i przyjemny w dotyku materiał to poliester, który wprowadzi do wnętrza intymność i prywatność, której często potrzebujesz wieczorami.
Zasłona nie przepuszcza wiele światła, przez co wnętrze staje się miejscem idealnie przystosowanym do zdrowego i regeneracyjnego snu.

Roleta rzymska

Wprowadzenie do wnętrza różnych materiałów to prosty sposób na dodanie mu przytulności. A roleta rzymska jest idealnym patentem na to, by nawet pozornie surowe lub industrialne wnętrze wypełnić aurą domowego ciepła. Falbany nakładają się jedna na drugą, a w efekcie końcowym tworzą jakby wachlarz równo zawiniętej tkaniny, która będzie wyglądać efektownie, nawet jeśli podciągniesz ją tylko do połowy.
Zaciemniające lub przyciemniające materiały w soczystych barwach skutecznie zasłonią okno do sypialni, a Ty poczujesz się komfortowo i intymnie.

Roleta materiałowa w kasecie

Zapewnij sobie najlepszą jakość snu na jaką zasługujesz. Gruba tkanina o wysokiej gramaturze oraz podgumowaniu nie przepuści ani jednego promienia światła do Twojej sypialni. Dodatkowe zabezpieczenie boków rolety zgrabnymi prowadnicami wyciszy sypialnię i wypełni ją klimatem pozwalającym się odprężyć i odpłynąć w krainę snu. Roleta materiałowa zasłoni całą szybę, a przyklejane prowadnice zabezpieczą boki tkaniny. Spokojnie będzie spać nawet Twoje sumienie.

Plisy zaciemniejące

Plisowany materiał, który wyglądem przypomina składaną harmonijkę, umieszczony jest pomiędzy dwiema listwami, którymi możemy poruszać w górę i w dół. Poziome zagięcia, minimalistyczna konstrukcja i nieszablonowy sposób poruszania plisą zachwyca, ale także skutecznie chroni przed słońcem oraz zabezpiecza Twoją prywatność.
Dwukierunkowość rolety plisowanej daje możliwość zasłonięcia wybranej części okna, dolnej lub górnej. Montowana bez wiercenia lub za pomocą tradycyjnych wkrętów, łatwo dopasowuje się do każdego rodzaju okna.


Rolety i żaluzje, które przetrwają kuchenne rewolucje

Kuchnia to pomieszczenie wyjątkowe. Jest miejscem spotkań Twojej rodziny, poradnią dla przyjaciół, miejscem zabaw dla dzieci lub po prostu pomieszczeniem, w którym przyrządzasz posiłki. Nieważne, jaką rolę przyjmuje kuchnia, ważne jest to, jak chcesz się w niej czuć. Każda kuchnia jest wyjątkowa, więc na taką też ochronę zasługuje. Rolety wykorzystujące lekkie tkaniny lub żaluzje odporne na wilgoć i zabrudzenia sprawdzą się na kuchennych oknach najlepiej, odpowiadając na różne Twoje potrzeby i wymagania.
Poniżej kilka propozycji oraz argumentów za, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Zadbaj o najmłodszych – rolety i zasłony do pokoju dziecka

Pokój dziecka lub nastolatka potrafi być niebywale wymagający! Młodej osobie należy zapewnić prywatność, której potrzebuje bardzo dużo, dobre naturalne oświetlenie, które wspomoże naukę oraz półmrok, dający się porządnie wyspać. Stworzenie idealnych warunków do nauki i odpoczynku dla aktywnego nastolatka nie będzie problem, jeśli w oknach znajdą się rolety, które zapewnią mu spokojny sen oraz osłonią przed ostrym słońcem podczas nauki. Dzięki aluminiowej żaluzji czy roletom dzień i noc, ruchem jednej ręki ustawisz optymalne oświetlenie pokoju, by móc spokojnie usiąść do książek czy komputera.