Świąteczne aranżacje salonu

Nikt nie ma wątpliwości, że podczas świąt salon przejmuje dowodzenie nad innymi pomieszczeniami w domu – to właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu, a co za tym idzie, najbardziej staramy się, aby stworzyć w nim przytulny, magiczny, bożonarodzeniowy klimat. Jak zrobić to ze smakiem i dopasować dekoracje do stylu, w jakim zaaranżowany jest nasz pokój dzienny? Poniżej kilka rad!

Świąteczny salon w stylu BOHO

STYL BOHO


Styl boho ma jedną, bardzo dużą zaletę – charakteryzuje się bowiem swobodą w dobieraniu różnych materiałów i wzorów. To oznacza, że takie aranżacje zawierają w sobie elementy, które nie do końca do siebie pasują i… nie muszą! Dekorując salon w świątecznym klimacie, musisz, więc działać według sprawdzonego klucza - połączenie nowoczesnych mebli z zabytkowymi lampami, wybuch tekstur, czyli całkowity misz-masz.

STYL GLAMOUR


Szyk i błysk – tak w dwóch słowach możemy podsumować styl glamour, który od lat uwodzi nas swoim czarem. Najwięcej inspiracji czerpie on z okresu baroku, co widoczne jest w kształtach mebli, ornamentach czy eleganckich tkaninach – welurze, aksamicie, satynie. Obowiązkowym elementem są lustra i złote dodatki!

Świąteczny salon w stylu glamour
Świąteczny salon w stylu minimalistycznym

STYL MINIMALISTYCZNY


Styl minimalistyczny stawia na porządek i przestronność. Dominują w nim głównie biel, czerń, beże oraz szarości przeplatane zazwyczaj elementami drewnianymi. Zdarza się, że wprowadzany jest jeszcze dodatkowy, mocny kolor działający na zasadzie kontrastu, który ma przełamać monotonię. Nie ma tutaj miejsca na chaos – każdy dodatek odgrywa ważną rolę w tworzeniu całej aranżacji. Brak zdobień, proste formy, gładkie materiały – siła tkwi w prostocie!

STYL RUSTYKALNY


Są tu miłośnicy natury? Styl rustykalny to prawdziwa gratka dla osób lubiących otaczać się naturalnymi materiałami i wyjątkowymi przedmiotami prosto z pchlich targów. Jeśli chodzi o kolory, to wybieramy przede wszystkim te ciepłe, neutralne barwy – beże, szarości, brązy oraz kolory ziemi. Cały klimat tworzą oczywiście dodatki – ludowa ceramika, lniane tkaniny i dużo roślinności!

Świąteczny salon w stylu rustykalnym
Świąteczny salon w stylu klasycznym

STYL KLASYCZNY


Synonimem stylu klasycznego jest oczywiście ponadczasowość. Wnętrze utrzymane w tym klimacie sprawiają, że każdy czuje się w nich dobrze, niezależnie od upodobań estetycznych. Jego znakami charakterystycznymi są ciepłe barwy, harmonia w ustawieniu mebli i dodatki z najwyższej półki.