Roleta zewnętrzna podtynkowa, Na wymiar, PREMIUM, Sagio

Produkt jest dostępny

Roleta zewnętrzna podtynkowa, Na wymiar, PREMIUM

249,90 zł
w tym 23% VAT: 46,73 zł

Podaj wymiar

WAŻNE:

Do prawidłowego pomiaru i odpowiedniego skonfigurowania produktu, prosimy najpierw przeczytać instrukcję pomiarów!


mm
min: 535 mm,max: 3200 mm
mm
min: 335 mm,max: 2595 mm

UWAGA:

Tylko mierząc produkt zgodnie z instrukcją pomiaru masz pewność, że będzie pasował!

Wymiar rolety zewnętrznej ze skrzynią:
535 x 472 mm

Wybierz profil

Niedostępne
Aluminiowy 39 mm
Niedostępne
Aluminiowy 52 mm

Wybierz kolor pancerza

Niedostępne
Biały
Niedostępne
Szary
Niedostępne
Antracytowy
Niedostępne
Brązowy
Niedostępne
Ciemnobrązowy
Niedostępne
Orzech
Niedostępne
Złoty dąb

Wybierz sposób sterowaniaINFO

Niedostępne
Ręczny za pomocą taśmyTaśma
Niedostępne
Ręczny za pomocą sznurkaSznurek
Niedostępne
Sterowanie silnikiem (dostępne od szerokości 535 mm)Silnik

Wybierz stronę sterowaniaINFO

Niedostępne
Lewa strona
Niedostępne
Prawa strona

Wybierz miejsce wyjścia taśmy/sznurka

Niedostępne
Tył skrzyni - Górna część
Niedostępne
Tył skrzyni - Dolna część
Szczegóły produktu
Do góry

Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar
Doskonale izoluje, utrudni włamanie, ochroni przed słońcem i całkowicie zaciemni pomieszczenie

Wykonana z aluminium (prowadnice i pancerz)

Możliwość wyboru wielkości lameli 39 lub 52 mm

Aluminium malowane proszkowo

Termoregulacja wnętrz - latem ochładza pomieszczenia, zimą nie pozwala uciec ciepłu

Wszystkie lamele są perforowane, co wpływa na przepływ powietrza i efekty wizualne

Kilka sposobów sterowania

Dostępne silniki renomowanej marki SOMFY!

Konstrukcja znajej i cenionej w braży marki ALUPROF!

Rura nawojowa wykonana z trwałej stali, dostosowana wielkością do rozmiaru produktu

Położenia krańcowe ustawione na produkcji

Wysokiej jakości śruby ze stali nierdzewnej

Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar
Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar

Roleta zewnętrzna podtynkowa

Budowa lub remont to najlepszy moment, by pomyśleć o ochronie najbliższych Ci osób i rzeczy. Roleta podtynkowa to rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować estetyczny wygląd Twojej elewacji. Zaplanowany jeszcze w trakcie budowy montaż, polega na schowaniu pod tynkiem skrzyni oraz częściowego (ok. 2 cm) wprowadzenia prowadnic pod elewację. Dzięki temu widoczny pozostaje praktycznie tylko pancerz. Schowana obudowa nie zasłania okna oraz zapewnia elegancki design. Listwa dolna to obciążenie dla całego pancerza, dzięki czemu aluminiowe lamele będą mogły w płynny sposób poruszać się w prowadnicach. Na jej brzegu znajduje się materiał uszczelniający, który zapobiega przed zarysowaniem parapetu.

Zalety rolety zewnętrznej podtynkowej

Montaż rolet zewnętrznych to doskonały sposób, aby przenieść komfort mieszkania czy domu na najwyższy poziom. Dzięki nim ochronimy nie tylko okna, lecz także meble, zwierzęta czy rośliny przed zbyt dużym natężeniem promieni słonecznych. To jednak nie wszystko - te osłony okienne wykazują właściwości termoizolacyjne – latem chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń, natomiast zimą zatrzymują ciepło w domu. To przekłada się nie tylko na dobre samopoczucie o każdej porze roku, lecz także na rachunki za energię.

Rolety zewnętrzne podtynkowe mogą stanowić także dobrą przeszkodę dla włamywaczy. Mimo że nie są to osłony okienne o typowo antywłamaniowym zastosowaniu, ich montaż z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców i dobytku, odstraszając lub spowalniając potencjalnych złodziei.

Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar
Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar

Rolety zewnętrzne podtynkowe dostępne są w szerokiej kolorystyce, dzięki czemu z łatwością dopasujesz odcień do swojej elewacji, rodzaju stolarki okiennej oraz stylu budynku.

Zalety naszej rolety elewacyjnej:

Pozwala sterować światłem zgodnie z naszymi potrzebami.

Chroni nas przed wścibskimi spojrzeniami.

Poprawia izolację termiczną.

Zapewnia ochronę przed hałasem z zewnątrz.

Poprawia nasze bezpieczeństwo, utrudniając dostęp do okna i zniechęcając potencjalnych złodziei.

Profile aluminiowe

Pancerz rolety podtynkowej na wymiar składa się z zestawu lameli wykonanych z aluminium, które można podnosić i opuszczać. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed silnym słońcem i wzrokiem sąsiadów. Porusza się on po prowadnicach bocznych, a po złożeniu chowa się do ukrytej w tynku kasety. Lamelki są perforowane, dzięki czemu, gdy osłona nie jest całkowicie opuszczona, do wnętrza wpada przefiltrowane, dyskretne światło i zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Aaluminium jest dobrym izolatorem termicznym, który pomaga utrzymać optymalną temperaturę w domu, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Aluminium jest materiałem lekkim, odpornym na zginanie i trwałym. Pamiętajmy też, że w 100% nadaje się do recyklingu, a więc jest przyjazny dla środowiska. Lamele wypełnione pianką poliuretanową zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Aby chronić je przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, jak deszcz, grad, wiatr czy silne promieniowanie UV, a także zarysowania, przetarcia i utlenianie, ich powierzchnia jest dwukrotnie emaliowana lub malowana proszkowo.

Lamele aluminiowe do rolety zewnetrznej
Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar

Listwa dolna

Roleta zewnętrzna podtynkowa wyposażona jest także w listwę końcową dwukomorową z uszczelką pochłaniającą hałas, zapobiegającą zamarzaniu i zapewniającą płynną pracę pancerza. Dzięki temu nie ma konieczności zamawiania dodatkowych elementów, które mogłyby zakłócić minimalistyczną estetykę rolety zewnętrznej. Możliwe jest zamontowanie zamka na klucz w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Rura nawojowa

Ośmiokątna rura nawojowa umieszczona w skrzyni odpowiada za obrót rolety, umożliwiając jej zwijanie i rozwijanie. Wykonana jest ze stali ocynkowanej, co chroni ją przed rdzą i innymi czynnikami zewnętrznymi. Jej rozmiar dostosowany jest do wymiarów rolety. Dzięki łożyskom mocowanym za pomocą specjalnych zacisków pracuje ona cicho i wydajnie podczas podnoszenia i opuszczania pancerza. Nie wymagają dodatkowej konserwacji. Końcówki wykonane są z bardzo mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu łożyska nie przesuwają się. Opcjonalnie możemy wstawić do rury nawojowej silnik, aby zautomatyzować naszą roletę.

Śruby i części mocujące

Czasami o jakości produktu decydują drobne detale… Wysokiej jakości elementy mocujące to podstawa trwałości rolet elewacyjnych na wymiar i ich idealnego dopasowania, łatwości montażu i bezawaryjnego działania. Używamy wyłącznie śrub i nitów ze stali nierdzewnej, co gwarantuje odporność naszej osłony okiennej na niekorzystne warunki zewnętrzne oraz korozję przez wiele lat.

Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar
Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar

Silnik radiowy

Ułatw sobie życie, wyposażając roletę elewacyjną na wymiar w silnik radiowy sterowany pilotem lub przełącznikiem naściennym. Silniki renomowanej marki Somfy® posiadają komponenty doskonałej jakości i przechodzą rygorystyczny proces kontroli przed opuszczeniem fabryki. Są one kompatybilne z systemem automatyki domowej TaHoma® - pozwalają podłączyć roletę do inteligentnego domu. Ponadto wszystkie silniki mają już ustawione położenia krańcowe w górę i w dół - urządzenie zapamiętuje, kiedy pancerz jest całkowicie opuszczony lub zwinięty, bez potrzeby samodzielnej konfiguracji.

Rolety, a warunki pogodowe

Ekstremalnie niskie temperatury

W przypadku zauważenia zamarznięcia rolety przy bardzo niskich temperaturach panujących na zewnątrz, możesz odnieść wrażenie, że pancerz rolety jest przymarznięty. W przypadku sterownia taśmą lub sznurkiem nie podnoś pancerza na siłę. Jeśli masz wbudowany silnik wyłącz ustawienia czasowe i przejdź na ręczny tryb sterowania roletą. Zabezpieczysz tym samym silnik oraz inne elementy sterowania roletą.

Wysokie temperatury i bezpośrednie nasłonecznienie!

Przy temperaturach przekraczających 30℃ zaleca się delikatne uniesienie rolety, np. do momentu ukazania się perforowanych części lamel. Zapewni to odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu przestrzeni pomiędzy pancerzem a szybą okna.

Burza oraz silne i porywiste wiatry

W przypadku tak ekstremalnych warunków, jak silne burze czy ostre porywy wiatru, pancerz rolety powinien być całkowicie zamknięty.

Roleta zewnętrzna podtynkowa na wymiar
Opakowanie rolety zewnetrznej
Opakowanie rolety zewnetrznej
Dane techniczne
Do góry
Dane techniczne
Producent:Sagio
Nazwa produktu:Roleta zewnętrzna podtynkowa, Na wymiar, PREMIUM
Numer produktu:SW10500
Kolor:Biały
Jakość: Premium
Zakres tolerancji wymiarów : Wysokość : ±2 mm; Szerokość : ±2 mm
Gwarancja: 10 lat