Poradniki

Jak zamontować rolety plisowane w oknach?

Rolety plisowane to jedne z najciekawszych osłon okiennych na rynku. Słyną ze swojej unikatowej budowy i sposobu sterowania, którego nie spotykamy nigdzie indziej. Jak poprawnie zamontować plisy na oknach? Czy można zrobić to bez pomocy fachowca? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Rolety, zasłony czy firanki w wykuszu – jak dobrać osłony i podnieść jakość aranżacji wnętrza?

Szukasz pomysłów, jak powiesić firanki w wykuszu? A może potrzebujesz inspiracji na zupełnie nowy rodzaj osłon okiennych do tej charakterystycznej wnęki? Jesteś w dobrym miejscu! Podpowiemy Ci w jaki sposób udoskonalić aranżację Twojego wnętrza.

Czytaj więcej

Rolety rzymskie - dlaczego warto zainstalować je w kuchni?

Czy rolety rzymskie sprawdzą się w kuchni? To może być strzał w dziesiątkę, jeśli dobrze dopasujemy je do aranżacji wnętrza, jak i własnych potrzeb. Odpowiednia osłona okienna świetnie sprawdzi się w miejscu kulinarnych szaleństw, a także zapewni nam wygodę podczas sprzątania.

Czytaj więcej

Osłona przed słońcem w ogrodzie? Sprawdź, dlaczego warto wybrać pawilon ogrodowy!

Rodzinna impreza, wesele, a może chęć spędzenia czasu w otoczeniu natury? Potrzeby mogą być różne, ale na pewno wszystkie zaspokoi dobrze dobrany pawilon ogrodowy.

Czytaj więcej

Jak zamontować żagiel na tarasie i balkonie? Poznaj zestaw praktycznych wskazówek

Jak zamontować żagiel na tarasie lub balkonie? Na jaki model warto się zdecydować? O czym warto pamiętać podczas jego użytkowania, aby chronił nas przed słońcem jak najdłużej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Czytaj więcej

Jak zamaskować rolety zewnętrzne? 3 praktyczne wskazówki

Rolety zewnętrzne to skuteczny sposób na ochronę przed mocnym słońcem lub utratą ciepła w trakcie chłodnej zimy. Stanowią one skuteczną barierę dla promieniowania UV i chronią okna przed mechanicznymi uszkodzeniami. Z ich montażem wiążą się jednak pewne pytania. Jakie i kiedy wybrać i jak ich montaż wpłynie na wygląd elewacji budynku?

Czytaj więcej

Czym zasłonić okno w domowym biurze? 5 najlepszych osłon

Pracujesz zdalnie i chcesz zadbać o przestrzeń wokół siebie? Zastanawiasz się co najlepiej powiesić w oknach swojego home office? Która z osłon sprawdzi się lepiej jako stróż Twojej koncentracji i wydajności – rolety, żaluzje czy może firanki? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak zamontować roletę zewnętrzną?

Podczas planowania zakupu rolet zewnętrznych warto uwzględnić kwestie związane z montażem, ponieważ w głównej mierze to one wpłyną na wybór określonego rodzaju rolety zewnętrznej. Jaki typ wybrać oraz jak zamontować zakupione rolety zewnętrzne? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak wymienić sznurek w rolecie?

Łańcuszek to nieodzowna część każdej rolety, szczególnie tych, które wieszamy wewnątrz naszych mieszkań. Zazwyczaj nie przykuwa on wielkiej uwagi. Do momentu, kiedy pęknie lub zerwie się. Brak możliwości podniesienia i opuszczenia osłony nagle potrafi uświadomić, jak często w ciągu dnia używamy rolet. Poniższy poradnik podpowie Ci, jakie kroki podjąć, by samodzielnie naprawić lub wymienić sznurek rolety.

Czytaj więcej

Naturalne światło a radość z życia, czyli jak odpowiednio doświetlone wnętrze wpływa na nasze samopoczucie, pracę, wypoczynek i sen

Nie od dziś wiadomo, że światło słoneczne wpływa na organizm człowieka. Dostęp do niego może oddziaływać na różne aspekty naszego życia – jak się okazuje, również na psychikę. Podczas jesienno-zimowych miesięcy, kiedy na zewnątrz znacznie szybciej zapada zmrok, często brakuje nam światła, aby utrzymać dobry nastrój. Nie bez powodu tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, przypada właśnie w styczniu, gdy dni są krótkie i ponure.

Czytaj więcej

Plisy czy rolety, czyli jaką osłonę warto wybrać?

Wybór osłon okiennych nie należy do łatwych. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto przemyśleć jakiego rodzaju osłony będą najlepiej pasowały do aranżacji i rodzaju pomieszczenia.

Czytaj więcej

Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to spora inwestycja. Czy warto zdecydować się na ich montaż? Rozłożyliśmy je na części pierwsze - poznajcie wady i zalety rolet podtynkowych i elewacyjnych!

Czytaj więcej
Strona 1 z 5