Poradniki

Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to spora inwestycja. Czy warto zdecydować się na ich montaż? Rozłożyliśmy je na części pierwsze - poznajcie wady i zalety rolet podtynkowych i elewacyjnych!

Czytaj więcej

Jak dobrać zasłony do rodzaju wnętrza?

Zasłony - dodatek czy główny punkt całej aranżacji? Jak dobrać je do stylu czy rozmiaru wnętrza? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Czytaj więcej

Balkony, tarasy i ogrody Polaków – niezastąpiona przestrzeń w czasie pandemii

Podczas pandemii w naszych domach spędzamy dużo więcej czasu niż zazwyczaj. Wcześniej dla wielu z nas posiadanie balkonu, tarasu czy ogrodu było ważne, ale nie odgrywało szczególnie istotnej roli w życiu rodzinnym. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania, podczas społecznej izolacji miejsca te mocno zyskały na znaczeniu.

Czytaj więcej

Sposoby na komary, czyli jak poradzić sobie z insektami w domu?

Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzania ciepłych, letnich wieczorów przy zamkniętym oknie. Warto jeszcze przed nadejściem lata przygotować swoje mieszkanie tak, aby żadne owady nie dostawały się do domu. Zatem, jakie są skuteczne sposoby na komary?

Czytaj więcej

7 sposobów na to, jak ochłodzić mieszkanie w upalny dzień

Gorąc i duchota – każdego roku lato w Polsce staje się coraz bardziej dokuczliwe. Wysokie temperatury na zewnątrz nie pozostają niestety obojętne na nasze cztery kąty. Często w pokoju jest nawet cieplej niż na zewnątrz! Oto kilka wskazówek, które pokażą nam, jak schłodzić mieszkanie w upał i utrzymać w nim przyjemną temperaturę nawet wtedy, gdy nie mamy klimatyzacji lub nie działa ona wystarczająco dobrze.

Czytaj więcej

Jak zamontować moskitierę? Wskazówki do samodzielnego montażu

Sezon tuż, tuż! Przygotuj się na niego już teraz, montując siatkę, która skutecznie zablokuje wstęp do domu wszelkim owadom. Nie wiesz jak zamontować moskitierę okienną lub drzwiową i jak wybrać idealny model dla siebie? Sprawdź nasze krótkie zestawienie dostępnych rozwiązań wraz ze sposobem ich montażu!

Czytaj więcej

Rolety do salonu: jak zaaranżować okno w pokoju dziennym

Pokój dzienny to wizytówka naszego domu, dlatego jego wystrój musi być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Dziś bierzemy na tapet aranżację okien i podpowiadamy, jakie rolety najlepiej sprawdzą się w salonie!

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

Co zrobić, jeżeli mamy w domu włochatego współlokatora, który ucieka na zewnątrz, gdy tylko zobaczy za oknem ptaka lub fruwające na wietrze liście? Przeczytaj poniżej, jak przygotować mieszkanie, aby było bezpieczne dla kota.

Czytaj więcej

Jak dopasować zasłony do szarych ścian?


Masz szary salon i szukasz do nich idealnych zasłon? Jesteś w dobrym miejscu – dzisiaj robimy przegląd najlepszych aranżacji z tym odcieniem w roli głównej!

Czytaj więcej

Siatka antysmogowa - Niepozorny strażnik twojego domu

Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub na terenach o wysokim poziomie zanieczyszczenia i smogu, dodatkowa bariera chroniąca płuca i serce przed zanieczyszczeniami może okazać się niezbędna w walce o czyste powietrze.

Czytaj więcej

Roleta jako projektant wnętrz

Czy wiesz, że stworzenie oryginalnych aranżacji, bardzo często zależy od odpowiednio dobranych, często bardzo odważnych dodatków? Charakter domu czy biura rzadko definiuje bowiem wyłącznie kolor ścian - to właśnie niespotykane meble, fantazyjne wazony czy awangardowe obrazy sprawiają, że po przekroczeniu progu, czujemy wyjątkowość danego miejsca.

Czytaj więcej

Kolory roku 2021 według Instytutu Pantone

Nie tylko Świętami, pod koniec roku się żyje - grudzień to dla osób zajmujących się modą, reklamą czy architekturą wnętrz to czas… nieustannego odświeżania strony Instytutu Pantone, który właśnie w tym okresie publikuje jedną z najważniejszych branżowych informacji. Chodzi rzecz jasna, o wybór „Colour of the Year” będącego wyznacznikiem nadchodzących trendów. Dlaczego ta wiadomość jest dla nas tak istotna?

Czytaj więcej
Strona 1 z 5