Poradniki

Kolory roku 2021 według Instytutu Pantone

Nie tylko Świętami, pod koniec roku się żyje - grudzień to dla osób zajmujących się modą, reklamą czy architekturą wnętrz to czas… nieustannego odświeżania strony Instytutu Pantone, który właśnie w tym okresie publikuje jedną z najważniejszych branżowych informacji. Chodzi rzecz jasna, o wybór „Colour of the Year” będącego wyznacznikiem nadchodzących trendów. Dlaczego ta wiadomość jest dla nas tak istotna?

Czytaj więcej

Jak dbać o żaluzje drewniane i aluminiowe?

Montaż żaluzji to łatwe i estetyczne rozwiązanie, które poprzez ustawienie lameli pod odpowiednim kątem pozwala na całkowitą kontrolę wpadającego do wnętrz światła. Dzięki temu intuicyjnemu mechanizmowi możemy jednym ruchem całkowicie zaciemnić lub oświetlić pomieszczenie. To zapewnia z kolei skuteczną ochronę przed słońcem czy spojrzeniami przechodniów.

Czytaj więcej

Rolety do pokoju dziecka – priorytet każdego rodzica

Każdy rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i przytulnego pokoju dziecięcego. To właśnie w tym miejscu będzie ono spędzać najwięcej czasu, dlatego musi tam panować szczególna atmosfera.

Czytaj więcej

JAK OSŁONIĆ BALKON W BLOKU?

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania. Chętnie korzystamy z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim, relaksując się przy dobrej książce czy jedząc romantyczne śniadanie we dwoje.

Czytaj więcej

5 powodów dla których warto przygarnąć zasłonę

5 powodów dla których warto przygarnąć zasłonę

Czytaj więcej

Dlaczego żaluzje powinny zawisnąć na Twoim oknie?

Prawie każdy z nas miał kiedyś do czynienia z żaluzjami. Jeśli nie we własnym domu, to u kogoś znajomego, rodziny, w biurze lub sklepie. Popularne żaluzje pionowe wciąż po tylu latach przyciągają do siebie wielu zwolenników. Dlaczego?

Czytaj więcej

Pomiar i montaż rolety w dzień i noc bez wiercenia

Pomiar i montaż rolety w dzień i noc bez wiercenia

Czytaj więcej

Top 5 - zasłony w trendach 2019

Zasłony niewątpliwie są ponadczasowym dodatkiem, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Są nie tylko niesamowicie praktyczne, ale przede wszystkim…piękne.

Czytaj więcej

Jak dbać o rolety zewnętrzne podczas zimy

Rolety zewnętrzne słyną ze swoich właściwości izolacyjnych, które docenić możemy szczególnie wówczas, gdy zimowa aura daje nam o sobie znać niską temperaturą. Chcąc długie lata cieszyć się z funkcji, jakie spełniają rolety, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Czytaj więcej

Jaki silnik do rolety zewnętrznej?

Silniki do rolet zewnętrznych, które oferujemy możesz zamontować do świeżo zakupionych rolet naszej firmy, bądź do tych, które już funkcjonują w Twoim domu. Musisz jedynie dobrać odpowiedni rodzaj silnika do Twojej rolety i umieścić go w mechanizmie zwojowym. Dzięki naszemu poradnikowi, nie powinno sprawić Ci to problemu.

Czytaj więcej

Jak czyścić i dbać o rolety?

Rolety materiałowe to bardzo popularna osłona okienna. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest łatwa w utrzymaniu czystości i gromadzi mniej kurzu, niż zasłona czy żaluzje, a przy tym dla wielu osób jest atrakcyjna wizualnie. Zachowana w minimalistycznym stylu, potrafi dopasować się praktycznie do każdego wnętrza. Sposób dbania o roletę w dużej mierze zależy od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana i nie należy do skomplikowanych czynności.

Czytaj więcej

Zmiany czasu, czyli dlaczego przestawiamy zegary.

W nocy z soboty na niedzielę będzie miało miejsce święto łączące wielbicieli snu z całego kraju- zmieniamy czas z letniego na zimowy. Ku radości wielu osób, na zegarkach zmieni się godzina z 3:00 na 2:00. Dzięki temu będzie można spać aż godzinę dłużej, dlatego szkoda byłoby, żeby promienie słoneczne obudziły Cię wpadającym przez okno światłem.

Czytaj więcej
Strona 1 z 4