Poradniki

Sposoby na komary, czyli jak poradzić sobie z insektami w domu?

Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzania ciepłych, letnich wieczorów przy zamkniętym oknie. Warto jeszcze przed nadejściem lata przygotować swoje mieszkanie tak, aby żadne owady nie dostawały się do domu. Zatem, jakie są skuteczne sposoby na komary?

Czytaj więcej

7 sposobów na to, jak ochłodzić mieszkanie w upalny dzień

Gorąc i duchota – każdego roku lato w Polsce staje się coraz bardziej dokuczliwe. Wysokie temperatury na zewnątrz nie pozostają niestety obojętne na nasze cztery kąty. Często w pokoju jest nawet cieplej niż na zewnątrz! Oto kilka wskazówek, które pokażą nam, jak schłodzić mieszkanie w upał i utrzymać w nim przyjemną temperaturę nawet wtedy, gdy nie mamy klimatyzacji lub nie działa ona wystarczająco dobrze.

Czytaj więcej

Jak zamontować moskitierę? Wskazówki do samodzielnego montażu

Sezon tuż, tuż! Przygotuj się na niego już teraz, montując siatkę, która skutecznie zablokuje wstęp do domu wszelkim owadom. Nie wiesz jak zamontować moskitierę okienną lub drzwiową i jak wybrać idealny model dla siebie? Sprawdź nasze krótkie zestawienie dostępnych rozwiązań wraz ze sposobem ich montażu!

Czytaj więcej

Rolety do salonu: jak zaaranżować okno w pokoju dziennym

Pokój dzienny to wizytówka naszego domu, dlatego jego wystrój musi być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Dziś bierzemy na tapet aranżację okien i podpowiadamy, jakie rolety najlepiej sprawdzą się w salonie!

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

Co zrobić, jeżeli mamy w domu włochatego współlokatora, który ucieka na zewnątrz, gdy tylko zobaczy za oknem ptaka lub fruwające na wietrze liście? Przeczytaj poniżej, jak przygotować mieszkanie, aby było bezpieczne dla kota.

Czytaj więcej

Jak dopasować zasłony do szarych ścian?


Masz szary salon i szukasz do nich idealnych zasłon? Jesteś w dobrym miejscu – dzisiaj robimy przegląd najlepszych aranżacji z tym odcieniem w roli głównej!

Czytaj więcej

Siatka antysmogowa - Niepozorny strażnik twojego domu

Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub na terenach o wysokim poziomie zanieczyszczenia i smogu, dodatkowa bariera chroniąca płuca i serce przed zanieczyszczeniami może okazać się niezbędna w walce o czyste powietrze.

Czytaj więcej

Roleta jako projektant wnętrz

Czy wiesz, że stworzenie oryginalnych aranżacji, bardzo często zależy od odpowiednio dobranych, często bardzo odważnych dodatków? Charakter domu czy biura rzadko definiuje bowiem wyłącznie kolor ścian - to właśnie niespotykane meble, fantazyjne wazony czy awangardowe obrazy sprawiają, że po przekroczeniu progu, czujemy wyjątkowość danego miejsca.

Czytaj więcej

Kolory roku 2021 według Instytutu Pantone

Nie tylko Świętami, pod koniec roku się żyje - grudzień to dla osób zajmujących się modą, reklamą czy architekturą wnętrz to czas… nieustannego odświeżania strony Instytutu Pantone, który właśnie w tym okresie publikuje jedną z najważniejszych branżowych informacji. Chodzi rzecz jasna, o wybór „Colour of the Year” będącego wyznacznikiem nadchodzących trendów. Dlaczego ta wiadomość jest dla nas tak istotna?

Czytaj więcej

Jak dbać o żaluzje drewniane i aluminiowe?

Montaż żaluzji to łatwe i estetyczne rozwiązanie, które poprzez ustawienie lameli pod odpowiednim kątem pozwala na całkowitą kontrolę wpadającego do wnętrz światła. Dzięki temu intuicyjnemu mechanizmowi możemy jednym ruchem całkowicie zaciemnić lub oświetlić pomieszczenie. To zapewnia z kolei skuteczną ochronę przed słońcem czy spojrzeniami przechodniów.

Czytaj więcej

Rolety do pokoju dziecka – priorytet każdego rodzica

Każdy rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i przytulnego pokoju dziecięcego. To właśnie w tym miejscu będzie ono spędzać najwięcej czasu, dlatego musi tam panować szczególna atmosfera.

Czytaj więcej

JAK OSŁONIĆ BALKON W BLOKU?

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania. Chętnie korzystamy z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim, relaksując się przy dobrej książce czy jedząc romantyczne śniadanie we dwoje.

Czytaj więcej
Strona 1 z 4