Poradniki

Osłona przed słońcem w ogrodzie? Sprawdź, dlaczego warto wybrać pawilon ogrodowy!

Rodzinna impreza, wesele, a może chęć spędzenia czasu w otoczeniu natury? Potrzeby mogą być różne, ale na pewno wszystkie zaspokoi dobrze dobrany pawilon ogrodowy.

Czytaj więcej

Jak zamontować żagiel na tarasie i balkonie? Poznaj zestaw praktycznych wskazówek

Jak zamontować żagiel na tarasie lub balkonie? Na jaki model warto się zdecydować? O czym warto pamiętać podczas jego użytkowania, aby chronił nas przed słońcem jak najdłużej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Czytaj więcej

Jak zamaskować rolety zewnętrzne? 3 praktyczne wskazówki

Rolety zewnętrzne to skuteczny sposób na ochronę przed mocnym słońcem lub utratą ciepła w trakcie chłodnej zimy. Stanowią one skuteczną barierę dla promieniowania UV i chronią okna przed mechanicznymi uszkodzeniami. Z ich montażem wiążą się jednak pewne pytania. Jakie i kiedy wybrać i jak ich montaż wpłynie na wygląd elewacji budynku?

Czytaj więcej

Czym zasłonić okno w domowym biurze? 5 najlepszych osłon

Pracujesz zdalnie i chcesz zadbać o przestrzeń wokół siebie? Zastanawiasz się co najlepiej powiesić w oknach swojego home office? Która z osłon sprawdzi się lepiej jako stróż Twojej koncentracji i wydajności – rolety, żaluzje czy może firanki? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak zamontować roletę zewnętrzną?

Podczas planowania zakupu rolet zewnętrznych warto uwzględnić kwestie związane z montażem, ponieważ w głównej mierze to one wpłyną na wybór określonego rodzaju rolety zewnętrznej. Jaki typ wybrać oraz jak zamontować zakupione rolety zewnętrzne? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak wymienić sznurek w rolecie?

Łańcuszek to nieodzowna część każdej rolety, szczególnie tych, które wieszamy wewnątrz naszych mieszkań. Zazwyczaj nie przykuwa on wielkiej uwagi. Do momentu, kiedy pęknie lub zerwie się. Brak możliwości podniesienia i opuszczenia osłony nagle potrafi uświadomić, jak często w ciągu dnia używamy rolet. Poniższy poradnik podpowie Ci, jakie kroki podjąć, by samodzielnie naprawić lub wymienić sznurek rolety.

Czytaj więcej

Naturalne światło a radość z życia, czyli jak odpowiednio doświetlone wnętrze wpływa na nasze samopoczucie, pracę, wypoczynek i sen

Nie od dziś wiadomo, że światło słoneczne wpływa na organizm człowieka. Dostęp do niego może oddziaływać na różne aspekty naszego życia – jak się okazuje, również na psychikę. Podczas jesienno-zimowych miesięcy, kiedy na zewnątrz znacznie szybciej zapada zmrok, często brakuje nam światła, aby utrzymać dobry nastrój. Nie bez powodu tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, przypada właśnie w styczniu, gdy dni są krótkie i ponure.

Czytaj więcej

Plisy czy rolety, czyli jaką osłonę warto wybrać?

Wybór osłon okiennych nie należy do łatwych. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto przemyśleć jakiego rodzaju osłony będą najlepiej pasowały do aranżacji i rodzaju pomieszczenia.

Czytaj więcej

Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to spora inwestycja. Czy warto zdecydować się na ich montaż? Rozłożyliśmy je na części pierwsze - poznajcie wady i zalety rolet podtynkowych i elewacyjnych!

Czytaj więcej

Jak dobrać zasłony do rodzaju wnętrza?

Zasłony - dodatek czy główny punkt całej aranżacji? Jak dobrać je do stylu czy rozmiaru wnętrza? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Czytaj więcej

Balkony, tarasy i ogrody Polaków – niezastąpiona przestrzeń w czasie pandemii

Podczas pandemii w naszych domach spędzamy dużo więcej czasu niż zazwyczaj. Wcześniej dla wielu z nas posiadanie balkonu, tarasu czy ogrodu było ważne, ale nie odgrywało szczególnie istotnej roli w życiu rodzinnym. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania, podczas społecznej izolacji miejsca te mocno zyskały na znaczeniu.

Czytaj więcej

Sposoby na komary, czyli jak poradzić sobie z insektami w domu?

Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzania ciepłych, letnich wieczorów przy zamkniętym oknie. Warto jeszcze przed nadejściem lata przygotować swoje mieszkanie tak, aby żadne owady nie dostawały się do domu. Zatem, jakie są skuteczne sposoby na komary?

Czytaj więcej
Strona 2 z 6