Jak bezpiecznie przechować markizę i rolety zewnętrzne kupione poza sezonem? Zbiór praktycznych porad

Zamówiłeś markizę, moskitierę lub rolety zewnętrzne w Black Friday lub w wyniku innej pozasezonowej promocji i teraz nie wiesz, co zrobić z paczkami, skoro montaż odbędzie się dopiero na wiosnę? Wiele osób kupuje wyposażenie do domu lub ogrodu poza sezonem, kiedy ceny są znacznie atrakcyjniejsze - zwłaszcza, jeśli chodzi o tak drogie produkty, jak markizy czy rolety zewnętrzne. Jeśli jednak wciąż się wahasz, być może ten spis porad pozwoli Ci przygotować odpowiednie miejsce na przechowanie produktów oczekujących na montaż.

Wiele osób budujących domy zmaga się z trudem zgrania harmonogramów montażu różnych systemów i elementów wykończeniowych. Nie inaczej jest w przypadku rolet zewnętrznych, markiz czy moskitier, które poza sezonem można kupić znacznie taniej. Prawidłowy sposób przechowywania produktów z odłożonym w czasie montażem bezpośrednio wpłynie na ich bezawaryjne działanie oraz zachowanie pełnego okresu gwarancji.  

Przechowanie paczek z produktami. Czego nie robić? 

Radzimy zachować oryginalny sposób pakowania i stan kartonów, w jakim zostały one dostarczone. Fabrycznie zapakowany produkt jest zabezpieczony do transportu, co przełoży się także na jego prawidłowe przechowywanie. Folie, którymi są owinięte i obklejone części, chronią przed zawilgoceniem. 

Miejsce: 

Nierozpakowaną markizę zaleca się przechowywać w suchym miejscu, z dala od wszelkich źródeł wilgoci i ognia. W żadnym wypadku paczki z produktami nie powinny być pozostawione na zewnątrz. Warunki atmosferyczne, zmiany temperatury oraz insekty w krótkim czasie zniszczą kartony, a następnie doprowadzą do wad wizualnych produktu lub wywołają usterki. 

Położenie: 

Markizy i rolety zewnętrzne powinny być zawsze składowane i transportowane poziomo, starając się maksymalnie ograniczyć obracanie ich wokół własnej osi. Postawienie paczek pionowo może grozić wygięciem niektórych elementów lub obluzowaniem części, a w efekcie wadliwym działaniem produktu. Nie należy także stawiać żadnych ciężkich przedmiotów na paczkach, gdyż może to doprowadzić do powstania wgnieceń. 

Nieprawidłowe przechowywanie markizy może skutkować jej wadliwym działaniem oraz utratą gwarancji. 

Zabezpieczenie: 

Bardzo dobrą opcją będzie kupienie pokrowca, który jest przeznaczony do przechowywania markiz podczas okresu zimowego. Jest on w pełni wodoodporny, chroni przed zawilgoceniami zapobiega powstawaniu pleśni. Zamawiając markizę wraz z pokrowcem, zaleca się, by obłożyć nim całą paczkę. Ten sposób w 100% zabezpieczy produkt na długi okres. 

Co w sytuacji, kiedy nie mamy pokrowca? Warto wyposażyć się w dodatkowe kartony czy folie, na których można bezpiecznie położyć nierozpakowaną markizę Nie zaleca się układania jej na wysokich półkach lub stelażach, gdyż istnieje ryzyko obsunięcia się paczki i uszkodzenia produktu. Całą paczkę można dodatkowo owinąć nieprzemakalnym materiałem, aby zwiększyć jakość jej zabezpieczenia. 

Organizacja odpowiedniego miejsca na przechowanie paczek z produktami może wydawać się pracochłonna, jednak cały wysiłek jest wart swojej ceny. Sprawny produkt, zachowany pełny okres gwarancji oraz zaoszczędzone na pozasezonowej ofercie pieniądze z pewnością będą wystarczają rekompensatą.  

roleta zewnętrza elewacyjna

Roleta zewnętrzna elewacyjna

ZOBACZ PRODUKT
markiza tarasowa

Markiza tarasowa

ZOBACZ PRODUKT
moskitiera rolowana okienna

Moskitiera rolowana okienna

ZOBACZ PRODUKT