Czy osłony okienne mogą być EKO?

Odpowiedź jest prosta: TAK! Jeśli wybierając osłony okienne, masz na uwadze nie tylko swój komfort, lecz także ochronę środowiska, zobacz nasze propozycje na modele z duchem EKO. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tutaj model dla siebie!

Z miłości do wnętrz

ŻALUZJE DREWNIANE

Zależy Ci na naturalnych materiałach? Postaw na żaluzje drewniane, które oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, są także niezwykle praktyczne, wyglądają obłędnie i wprowadzają do wnętrz wyjątkowy klimat. Obracane o 180 stopni lamelki w prosty i wygodny sposób pozwalają bawić się wpadającym do domu światłem. Doskonale odnajdą się w stylu boho, industrialnym czy skandynawskim.

ŻALUZJE ALUMINIOWE

Żaluzje aluminiowe zaliczają się do produktów ekologicznych, dzięki swojej wytrzymałości i odporności na korozję. Wysokiej jakości materiał przekłada się z kolei na długą żywotność tych osłon okiennych. Dzięki temu w wielu krajach (np. skandynawskich) aluminium uważane jest za materiał w pełni przyjazny środowisku. Ich uniwersalny design współgra niemal z każdym wnętrzem.

Z miłości do wnętrz
Z miłości do wnętrz

MOSKITIERY

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się komarów? Lubisz spać przy otwartych oknach? Montaż moskitiery rolowanej okiennej to prosta, szybka i ekologiczna metoda odcinająca owadom dostęp do Twojego domu czy mieszkania - bez potrzeby użycia środków chemicznych. Dodatkowo jej rama jest wykonana z wytrzymałego aluminium, które jest dostępne w naszym środowisku w niemal nieograniczonych ilościach.

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE

Czy wiesz, że 75% wyprodukowanego już aluminium jest nadal w użyciu? Zakup rolet zewnętrznych to także dobra opcja dla osób, którym nie jest obojętne dobro środowiska. Materiał, z którego są wykonane, nadaje się do recyklingu, a sama konstrukcja tych osłon okiennych potrafi zmniejszyć zużycie prądu nawet o 30%! W jaki sposób? Latem utrzymują w środku chłód (nie musimy korzystać z klimatyzacji), a zimą nie pozwalają ciepłu uciec.

Z miłości do wnętrz
Z miłości do wnętrz

MARKIZA GREANDA

Skoro mówimy o produktach ekologicznych, nie może zabraknąć tutaj naszej letniej gwiazdy. Materiał wykorzystany przy produkcji Markizy Grenada zapewnia kontrolę promieni słonecznych, a co za tym idzie komfort wypoczynku. To jednak nie wszystko – tkanina eliminuje zanieczyszczenia powietrza, poprzez fotokatalizę, niwelując takie substancje jak tlenki azotu.