Ociepl swój dom przed sezonem zimowym!
Które rolety chronią przed zimnem?

Ciepłe dni są już tylko wspomnieniem. Przed nami chłodny, jesienno-zimowy sezon i warto się na niego dobrze przygotować. Głównym zadaniem osłon okiennych jest ochrona wnętrz przed słońcem i wzrokiem sąsiadów. A jakie rolety chronią przed zimnem? Czy istnieją modele, które pomogą nam utrzymać ciepło wewnątrz, a chłód zostawić za oknem? Oczywiście! Poniżej lista modeli rolet – idealnych na jesień i zimę. Sprawdź naszych faworytów, którzy skutecznie ocieplą dom czy mieszkanie tak, abyś mógł spokojnie i komfortowo przeczekać do wiosny. Warto podkreślić, że ich montaż może znacząco zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie, co w czasach szalejącej inflacji jest dość istotne!

Rolety zewnętrzne

Na pierwszym miejscu w kategorii utrzymywania optymalnej temperatury w domu są oczywiście rolety zewnętrzne. Ich gruby pancerz i fakt, że są montowane na zewnątrz, znacząco wpływa na izolację domu czy mieszkania. Na szczególną uwagę zasługują modele z pianką poliuretanową. Dzięki niej rachunki mogą być niższe o nawet 30-40%. Te osłony okienne mają wiele zalet — wyciszają, zapewniają maksymalne zaciemnienie oraz chronią szyby i stolarkę okienną przed słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem. Latem zapewniają upragniony chłód, a zimą nie pozwalają ciepłu uciec.

Aby tak się stało, trzeba jednak stosować bardzo ważną zasadę, która znacząco wpłynie na komfort domowników i zasobność ich portfeli. Roletę należy podnosić za dnia, kiedy słońce ma szansę dostać się do wnętrza i je ogrzać. Wieczorem i nocą należy je opuścić. Wówczas między szybą a roletą gromadzi się ciepłe powietrze, będące naturalną warstwę ochronną. Te rolety najlepiej chronią przed zimnem.

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rolety materiałowe termiczne

Szukając oszczędności na ogrzewaniu, warto postawić na klasyczne rozwiązania. Montaż rolet materiałowych termicznych to prosty, elegancki i przede wszystkim skuteczny sposób na to, aby uchronić nasz dom czy mieszkanie przed zimnem. Zapewnia to termoizolacyjna, gumowa powłoka umieszczona od zewnętrznej strony tkaniny. Ważne jednak, aby była ona prawidłowo zamontowana i ściśle przylegała do szyby.

Mówi się, że ta inwestycja może zmniejszyć rachunki nawet o kilkanaście procent. Rolety termiczne występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu ich montaż nie wpłynie na estetykę wnętrza.

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rolety plisowane o strukturze plastra miodu

Czy plisy mogą być pomocne w walce z chłodem? Jak najbardziej! Modele o strukturze plastra miodu jeszcze skuteczniej zatrzymają chłód za oknem niż wersje standardowe. Wszystko dzięki podwójnemu materiałowi, jakiego nie spotkamy w żadnej innej osłonie okiennej. Kiedy na plisę padają promienie słoneczne, ona kumuluje zebrane ciepło w środku

Latem pozwala to zatrzymać upał na zewnątrz, a zimą stworzyć dodatkową warstwę izolującą. Jednocześnie tego typu tkanina absorbuje światło zewnętrzne, gwarantując maksymalne zaciemnienie. Istotnym plusem jest możliwość sterowania dwukierunkowego, a co za tym idzie, zasłonięcia wybranego fragmentu okna.

SPRAWDŹ PRODUKTY

Rolety rzymskie z grubszych materiałów

Dobrą izolację termiczną zapewnią także rolety rzymskie. Mowa dokładnie o modelach zaciemniających oraz opcjach welurowych. Ich materiały są znacznie grubsze od tych wykorzystanych do modeli transparentnych czy przyciemniających. Dzięki temu tworzą skuteczną warstwę ochronną, która odgradza wnętrze od świata zewnętrznego.

Latem zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, a zimą nie pozwalają tak szybko uciec ciepłu przez okna. Jednocześnie ich miękki i delikatny design stwarza niezwykle przytulną atmosferę, która doskonale sprawdzi się w sezonie jesień-zima. Już na sam ich widok robi się znacznie cieplej!

SPRAWDŹ PRODUKTY