Czym zasłonić duże szklane drzwi i okna?

Duże przeszklenia wyglądają ładnie, modnie i nowocześnie. Powiększają optycznie pomieszczenia, czynią dom lżejszym i dają dużo światła. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy zachodzi potrzeba odgrodzenia się od tego, co dzieje się na zewnątrz.

Duże przeszklenia wyglądają ładnie, modnie i nowocześnie. Powiększają optycznie pomieszczenia, czynią dom lżejszym i dają dużo światła. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy zachodzi potrzeba odgrodzenia się od tego, co dzieje się na zewnątrz.

Sytuacji, w których stwierdzisz, że czas zasłonić duże okno, może być dużo - nowi sąsiedzi, budowa obok Twojej posiadłości, upalne lato i słońce wpadające przez przeszkloną ścianę. Aby odgrodzić się od tych uciążliwych na dłuższą metę rzeczy, wato zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane rolety. Jakie wybrać najlepiej?

Pierwszą propozycją są plisy. Nowe osłony okienne, które bardzo szybko odnalazły się na rynku wewnętrznych osłon okiennych, przypadną Ci do gustu, jeśli lubisz mieć całkowitą kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniu. Plisowany materiał, umieszczony pomiędzy dwoma sznurkami przechodzącymi przez materiał, może składać się i rozkładać w dowolny sposób. Natomiast specjalne uchwyty w górnej i dolnej części materiału dadzą Ci możliwość dowolnego ustawienia plisy na całej długości okna. Ich największą zaletą jest możliwość zasłonięcia wybranej części okna.

Plisy na duże okna
Roleta plisowana na duże okna

Plisa może mieć różne stopnie zaciemnienia oraz przyjmować różne kształty. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a bogata kolorystyka i wzory to designerska gratka dla tych, którzy lubią oryginalne dodatki we wnętrzach. Struktura materiału wykorzystywanego w plisach gwarantuje, że to, co dzieje się za oknami przestanie naruszać prywatność.

Rolety plisowanie sprawdzą się także w przypadku werandy. Duże, przeszklone pokoje to najlepsze miejsce na popołudniowy odpoczynek. Takie pomieszczenie wymaga jednak dobrej ochrony przed nagrzewaniem. Rolety plisowanie wpiszą się w wypoczynkowy charakter werandy i skutecznie zatrzymają uciążliwe dla oczu słońce.

Rolety plisowane do dużych okien

Drugą propozycją są rolety materiałowe w systemie wolnowiszącym. Rolka nawojowa z materiałem zmieści się idealnie do niewielkiej przestrzeni, jaka znajduje się pomiędzy oknem a sufitem. Opadający w dół materiał zasłoni całą szybę i ochroni Cię przed ostrym słońcem oraz nagrzewaniem pomieszczeń. Stabilny montaż na wkręty utrzyma ciężki materiał dużej rolety, więc nie będzie podstaw do obaw o bezpieczeństwo montażu tak dużych rolet.

Rolety wolnowiszące idealnie wpisują się w nowoczesne trendy urządzania wnętrz – style skandynawski i minimalistyczny. Na ogół dostępne w jasnych i stonowanych barwach rolety wolnowiszące, które zasłaniają duże okna, stanowią tło dla ciekawych aranżacji, eksponując dodatki i inne dekoracje. Materiały rolet dostępnych na domondo.pl są odpowiednio zaimpregnowane, wiec nawet te bardzo jasne nie brudzą się szybko, a do ich odświeżenia wystarczy szmatka, która pozbędzie się wierzchniej warstwy kurzu.

Roleta materiałowa wolnowisząca do dużych okien

Ogromną zaletą rolet materiałowych jest możliwość wybrania stopnia ich zaciemnienia. Grube, zaciemniające lub przyciemniające tkaniny świetnie sprawdzą się na dużych przeszkleniach i oknach tarasowych, przez które wpada najwięcej słońca. Domondo.pl oferuje 3 różne stopnie, od dużej transparentności do całkowitego zaciemnienia dzięki podgumowaniu materiału. W zależności od umiejscowienia okien oraz jego przeznaczenia, można wybrać idealną roletę i dopasować ją na wymiar okna.

Roleta wolnowisząca materiałowa na duże okna

Dla dużych okien, okien tarasowych i szklanych ścian często poleca się także zasłony. Wykonywane z pięknych i przytulnych tkanin zasłonią całą przeszkloną ścianę, a dodatkowa przestrzeń powstała między zasłoną a szybą, okaże się skuteczną barierą izolacyjną, szczególnie podczas zimy.

Zasłony do dużych okien

Duże okna, przeszklone ściany czy okna na werandzie to sposób na piękne, przestronne wnętrze, które nie raz okażą się idealnym miejscem do odpoczynku. Odpowiednio dobrane rolety lub zasłony zapewnią im skuteczną ochronę oraz zjawiskową dekorację podkreślającą ich oryginalność. Na domondo.pl oferowane są produkty wykonywane na wymiar, które pozwolą dopasować roletę do każdego dużego okna.