Ile kosztują rolety dzień noc i gdzie można je kupić?

Szukasz idealnej osłony okiennej? Zastanawiasz się, ile kosztują rolety dzień i noc gdzie je kupić i jaki model wybrać? W naszym najnowszym artykule przybliżymy Ci ich sylwetkę. Ponadto, podpowiemy również, jakie rozwiązania warto wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie.

ile kosztują rolety dzień i noc

Szukasz idealnej osłony okiennej? Zastanawiasz się, ile kosztują rolety dzień i noc, gdzie je kupić i jaki model wybrać? W naszym najnowszym artykule przybliżymy Ci ich sylwetkę. Ponadto, podpowiemy również, jakie rozwiązania warto wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Jak wybrać rolety dzień i noc?

Rolet dzień i noc nie da się pomylić z żadnymi innymi. To, co odróżnia je od konkurencji, to ich przemyślana i niespotykania nigdzie indziej konstrukcja. Opiera się ona na podwójnym materiale z zaciemniającymi i prześwitującymi pasami. Poruszanie ich względem siebie umożliwia pozostawienie ich w trzech pozycjach:

- otwartej, czyli podniesionej całkowicie do góry,

- półotwartej, która wpuszcza do środka światło, ale w ograniczonej, ustalonej przez nas ilości,

- zamkniętej, która blokuje całkowicie promienie słoneczne i zwiększa prywatność domowników.

Tę osłonę okienną bardzo łatwo utrzymać w dobrej kondycji – nie osiada na niej tyle kurzu, co na zasłonach, więc wystarczy co jakiś czas przetrzeć je ściereczką lub delikatnie odkurzyć. Większe zabrudzenia możemy usunąć za pomocą preparatów do czyszczenia na sucho.

Na korzyść rolet dzień i noc na pewno przemawia łatwe sterowanie łańcuszkiem, możliwość wyprodukowania ich na wymiar oraz fakt, że poziome pasy optycznie powiększają wnętrze. Poniekąd ich zakup ratuje nasz budżet – jeśli się na nie zdecydujemy, nie musimy już inwestować w firanki czy zasłony.

ile kosztują rolety dzień i noc

Dlaczego rolety dzień i noc są tak popularne?

Łączą w sobie funkcjonalność i nietuzinkowy design. Osłony okienne nie są już przecież tylko barierą dla słońca czy wzroku przechodniów, ale stanowią ważny element aranżacji wnętrz. Co więcej, zdobią nasze okna zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Występują w wielu wersjach kolorystycznych – możemy wybierać w spokojnych bielach i beżach, kontrastujących czerniach i szalonych czerwieniach. Dzięki temu dopasujemy je do istniejącej już aranżacji, wykorzystując je jako jej idealne dopełnienie lub nawet najważniejszy punkt, który przyciągnie wzrok gości. Dostępne są również różne rodzaje tkanin oferujące mniejsze lub większe zaciemnienie pomieszczeń.

Rolety dzień i noc, tak jak modele materiałowe, występują w trzech opcjach.

Rolety dzień i noc wolnowiszące

Dedykowane są dużym przeszkleniom. Zazwyczaj umieszczane są we wnęce, na ścianie lub suficie i zasłaniają całe okna. Trzeba przyznać, że duży rozmiar i ten wyjątkowy design robią wrażenie.

Rolety dzień i noc w kasecie

Uchodzą za najbardziej eleganckie i prestiżowe. Tkanina rolety chowa się do estetycznej kasety, co znacznie przedłuża ich żywotność. Materiał idealnie przylega do szyby (można pokusić się o wersję z prowadnicami). Podczas zakupu zwróćmy jednak uwagę na rozmiar i kształt skrzyneczki – w niektórych przypadkach mogą one utrudniać korzystanie z okna.

Rolety dzień i noc bezinwazyjne

Są to osłony, które pozwalają uniknąć ingerencji w ścianę czy strukturę okna, dlatego sprawdzą się w wynajmowanych mieszkaniach lub tam, gdzie nie chcemy niczego uszkodzić. Zakłada się je bezpośrednio na skrzydło okienne za pomocą specjalnych uchwytów i taśmy samoprzylepnej.

ile kosztują rolety dzień i noc

Gdzie kupić rolety dzień i noc?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić rolety dzień i noc, jesteś w dobrym miejscu. W naszym asortymencie znajdziesz rozbudowaną kolekcję tego modelu, która ciągle się powiększa. Dostępne są wszystkie trzy opcje montażu, dwa stopnie zaciemnienia i pełna gama kolorystyczna. Jest z czego wybierać – produkty są podzielone również ze względu na jakość materiału czy elementów montażowych. Wersje premium możemy wykonać na wymiar tak, aby były, jak najlepiej dopasowane do okna.

Podczas wyboru rolet dzień i noc warto sprawdzić jeszcze jedną rzecz – system bezpieczeństwa dla dzieci oraz prowadzenie żyłkowe. To pierwsze uchroni najmłodszych domowników przed nieszczęsliwym wypadkiem, a drugie pozwoli utrzymać stabilność osłony okiennej nawet podczas przeciągów czy uchylania okna.

Ile kosztują rolety dzień i noc?

To, ile kosztują rolety dzień i noc zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar – im większe, tym wyższa cena. Drugą istotną kwestią jest jakość materiałów, z których zostały wykonane rolety. Na proste modele gotowe trzeba będzie przeznaczyć od około 40 do 100 złotych za sztukę. Ceny osłon okiennych ze średniej półki zaczynają się od około 70 zł, a kończą nawet na 400 zł. Za produkt klasy premium trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. Jeżeli zdecydujemy się na opcję na zamówienie i wysokiej jakości tkaninę oraz elementy montażowe, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 100-149 zł za najmniejszy wymiar. Przykładowo wariant premium w rozmiarze 2300 mm x 2300 mm będzie nas kosztował ponad 1300 zł!

Osłony okienne to bardzo ważny element wystroju naszych domów, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Decydując się na większą inwestycję, zyskujemy gwarancję dopasowania produktu do wymiarów naszego okna, a co za tym idzie, idealną dekorację skrojoną wprost na nasze potrzeby. Niezależnie od tego ile kosztują rolety dzień i noc, będą one zawsze dobrym wyborem, który w mig zmieni klimat każdego wnętrza.