JAK OSŁONIĆ BALKON W BLOKU?

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania. Chętnie korzystamy z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim, relaksując się przy dobrej książce czy jedząc romantyczne śniadanie we dwoje.

JAK OSŁONIĆ BALKON W BLOKU

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania. Chętnie korzystamy z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim, relaksując się przy dobrej książce czy jedząc romantyczne śniadanie we dwoje. Ta beztroska bywa jednak zakłócana przez wysoką temperaturę, wiatr czy wzrok przechodniów, dlatego coraz częściej zastanawiamy się - jak osłonić balkon w bloku?

Nawet najmniejszy taras może być funkcjonalny i zapewniać kameralną atmosferę - zamiast martwić się kapryśną pogodą, upałem czy ciekawością sąsiadów, warto postawić na jeden (lub kilka!) z modeli markiz, parasoli, żagli przeciwsłonecznych, mat czy rolet balkonowych. Ich zastosowanie ma także wpływ na uprawę roślin, które są niezbędne na każdym tarasie. I choć potrzebują one dużo światła, to bezpośrednie nasłonecznienie działa na ich niekorzyść.

Osłona balkonowa to stylowy i praktyczny detal, który sprawi, że lato w mieście będzie o wiele mniej uciążliwe. Powinny one przede wszystkim pasować do stylu naszego balkonu czy tarasu. Większość z nich posiada szeroką możliwość personalizacji, co sprawia, że z łatwością dopasujemy je do własnej przestrzeni. Na małych powierzchniach warto zastosować jasne barwy - optycznie ją powiększą i nadadzą lekkości.

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania

ROLETY BALKONOWE – LATO BEZ PAPARAZZI

Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu tak samo, jak swoją prywatność? Niezależnie od tego, czy jesteś znaną gwiazdą, czy szarym obywatelem, zasługujesz na wypoczynek bez skrępowania. Rolety balkonowe nazywane także ekranami czy screenami to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko stworzy intymną atmosferę, lecz także ochroni Cię przed promieniami UV, wiatrem czy ulicznym hałasem. Ich montaż zbliżony jest do tradycyjnych rolet okiennych, mogą być produkowane na wymiar, a mnogość tworzyw czy kolorów sprzyja estetyce.

MARKIZY BALKONOWE – OCHRONA W ŚRÓDZIEMNOMORSKIM STYLU

MARKIZY BALKONOWE – OCHRONA W ŚRÓDZIEMNOMORSKIM STYLU

Ten rodzaj osłony balkonowej to metoda sprawdzona przez Włochów, Hiszpanów czy Francuzów, których walka z upałami jest wyjątkowo intensywna. Markizy balkonowe są estetyczne, funkcjonalne i proste w obsłudze. Chronią one zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i opadami atmosferycznymi. Dzięki łatwej regulacji kąta nachylenia mogą poruszać się wraz ze spacerującym po niebie słońcem, tworząc idealne warunki do relaksu. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, a także w restauracjach, tworząc klimat sprzyjający długim, letnim spotkaniom z przyjaciółmi czy romantycznym randkom. Mniejsze wersje markiz z łatwością można zamontować samemu, natomiast duże można zamówić z usługą montażu

MATY BALKONOWE – IMITACJE W DOBRYM SMAKUU

MATY BALKONOWE – IMITACJE W DOBRYM SMAKU

Osłony w najlepszym stylu? Maty balkonowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, co pozwala stworzyć miejsce idealne do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Wzorowo sprawdzą się one w roli osobistego bodyguarda i ochronią nas przed zacinającym deszczem, słońcem, wiatrem i spojrzeniami sąsiadów. Wśród nich znajdziemy modele stworzone z kolorowych, wodoodpornych tkanin oraz imitujące drewno czy żywopłot. A stąd już kilka kroków do niebanalnych i kreatywnych aranżacji!

PARASOLE I ŻAGLE PRZECIWSŁONECZNE – PLAŻA NA BALKONIE?

PARASOLE I ŻAGLE PRZECIWSŁONECZNE – PLAŻA NA BALKONIE?

Skutecznymi pomysłami na stworzenie idealnych i komfortowych warunków na balkonie czy tarasie są parasole (zwłaszcza modele na wysięgniku) oraz żagle przeciwsłoneczne, które są alternatywą dla markiz. Ich minimalistyczne i jednocześnie przykuwające uwagę kształty możemy umieścić nad dowolną przestrzenią. Obydwie opcje sprawdzą się jako ochrona zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Tego rodzaju osłony balkonowe wpływają także na walory estetyczne, przywołując na myśl egzotyczne wakacje i wylegiwanie się na plaży.

PARASOLE I ŻAGLE PRZECIWSŁONECZNE – PLAŻA NA BALKONIE?