Jak osłonić balkon w bloku?

Balkon to pewnego rodzaju przedłużenie naszego mieszkania. Chętnie korzystamy z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim, relaksując się przy dobrej książce czy jedząc romantyczne śniadanie we dwoje. Ta beztroska bywa jednak zakłócana przez wysoką temperaturę, wiatr czy wzrok przechodniów, dlatego coraz częściej zastanawiamy się - jak osłonić balkon w bloku?

Nawet najmniejszy taras może być funkcjonalny i zapewniać kameralną atmosferę - zamiast martwić się kapryśną pogodą, upałem czy ciekawością sąsiadów, warto postawić na markizy, żagle przeciwsłoneczne, parasole, maty czy rolety balkonowe. Ich zastosowanie ma także wpływ na uprawę roślin. Choć potrzebują dużo światła, bezpośrednie nasłonecznienie działa na ich niekorzyść.

Osłona balkonowa to stylowy i praktyczny detal, który sprawi, że lato w mieście będzie o wiele mniej uciążliwe. Niezbędne jest, aby dopasować jej design do aranżacji swojego balkonu lub tarasu. Większość modeli posiada szeroką możliwość personalizacji, co sprawia, że z łatwością dopasujemy je do własnej przestrzeni. Na małych powierzchniach warto zastosować jasne barwy - optycznie ją powiększą i nadadzą lekkości.

Rolety balkonowe - lato bez paparazzi

Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu tak samo, jak swoją prywatność? Niezależnie od tego, czy jesteś znaną gwiazdą, czy zwykłym obywatelem, zasługujesz na wypoczynek bez skrępowania. Rolety balkonowe nazywane także ekranami lub screenami to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko stworzy intymną atmosferę, lecz także ochroni Cię przed promieniami UV, wiatrem czy ulicznym hałasem. Ich montaż zbliżony jest do tradycyjnych rolet okiennych, mogą być produkowane na wymiar, a mnogość tworzyw i kolorów sprzyja całościowej estetyce.

Markiza pionowa na balkonie w bloku
Biała roleta balkonowa pionowa

Roleta na balkon, Biała

WYBIERZ
Beżowa roleta balkonowa pionowa

Roleta na balkon, Kremowa

WYBIERZ
Roleta balkonowa pionowa w biało-szare paski

Roleta na balkon, W paski

WYBIERZ

Markizy balkonowe - ochrona w śródziemnomorskim stylu

Ten rodzaj osłony balkonowej to metoda sprawdzona przez Włochów, Hiszpanów i Francuzów, których walka z upałami jest wyjątkowo intensywna. Markizy balkonowe są estetyczne, funkcjonalne i proste w obsłudze. Chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i opadami atmosferycznymi. Dzięki łatwej regulacji kąta nachylenia mogą poruszać się wraz ze spacerującym po niebie słońcem, tworząc idealne warunki do relaksu. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, a także w restauracjach, tworząc klimat sprzyjający długim, letnim spotkaniom z przyjaciółmi czy romantycznym randkom.

Markizy balkonowe w bloku
Markiza balkonowa kremowa

Markiza balkonowa, Gotowa, Jednolita, Kremowa

WYBIERZ
Markiza balkonowa w żółto-białe paski

Markiza balkonowa, Gotowa, W paski, Żółto-biała

WYBIERZ
Markiza balkonowa w pomarańczowo-czarne paski

Markiza balkonowa, Gotowa, W paski, Pomarańczowo-czarna

WYBIERZ

Maty balkonowe - prywatność zagwarantowana

Osłony w najlepszym stylu? Maty balkonowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, co pozwala stworzyć miejsce idealne do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Wzorowo sprawdzą się one w roli osobistego bodyguarda i ochronią nas przed zacinającym deszczem, słońcem, wiatrem czy spojrzeniami sąsiadów. Wśród nich znajdziemy modele stworzone z kolorowych, wodoodpornych tkanin oraz imitujące drewno czy żywopłot. A stąd już kilka kroków do niebanalnych i kreatywnych aranżacji!

Mata balkonowa
Mata balkonowa antracytowa

Osłona balkonowa, Wodoodporna, Antracytowa

WYBIERZ
Mata balkonowa kremowa

Osłona balkonowa, Wodoodporna, Jasnokremowa

WYBIERZ
Mata balkonowa w niebiesko-białe paski

Osłona balkonowa, Z oddychającej tkaniny, Niebiesko-biała

WYBIERZ

Parasole i żagle przeciwsłoneczne - plaża na balkonie

Skutecznymi pomysłami na stworzenie komfortowych warunków na balkonie czy tarasie są parasole (zwłaszcza modele na wysięgniku) oraz żagle przeciwsłoneczne, które są alternatywą dla markiz. Ich minimalistyczne i jednocześnie przykuwające uwagę kształty możemy umieścić nad dowolną przestrzenią. Obydwie opcje sprawdzą się jako ochrona zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Tego rodzaju osłony balkonowe wpływają także na walory estetyczne, przywołując na myśl egzotyczne wakacje.

Żagiel przeciwsłoneczny na balkonie
Żagiel przeciwsłoneczny kwadratowy z tkaniny wodoodpornej kremowy

Żagiel przeciwsłoneczny, Kwadratowy, Tkanina wodoodporna, Kremowy

WYBIERZ
parasol ogrodowy na wysięgniku prostokątny szary

Parasol ogrodowy, Na wysięgniku, Prostokątny, 4 x 3 m, Szary

WYBIERZ
Żagiel przeciwsłoneczny trójkątny z tkaniny wodoodpornej piaskowy

Żagiel przeciwsłoneczny, Trójkątny, Tkanina wodoodporna, Piaskowy

WYBIERZ