Jak skutecznie ochronić taras przed słońcem?

Swoboda to podstawa udanego wypoczynku. Jak osłonić taras latem, aby stał się idealnym miejscem do relaksu? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej osłony czy parasola? Sprawdź nasze sposoby na to, aby ochronić tę przestrzeń przed wścibskimi sąsiadami, wiatrem czy deszczem.

Wypoczynek-w-ogrodzie-jak-stylowo-zaaranzowac-te-przestrzen

Swoboda to podstawa udanego wypoczynku. Jak osłonić taras latem, aby stał się idealnym miejscem do relaksu? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej osłony czy parasola? Sprawdź nasze sposoby na to, aby ochronić tę przestrzeń przed wścibskimi sąsiadami, wiatrem czy deszczem.

Czy warto zasłonić taras?

Szukając sposobu, jak osłonić taras od sąsiadów czy wiatru, często zastanawiamy się, czy ta inwestycja faktycznie się opłaca. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż taras tarasowi nierówny. Nie mamy tutaj jednak na myśli kwestii wizualnej, lecz użytkową. Niektórzy korzystają z niego okazjonalnie, trzymając na nim rower. Jednak wiele osób w sezonie wiosenno-letnim przekształca go w dodatkową przestrzeń, spędzając tam niemal każdą wolną chwilę. O ile w pierwszym przypadku teoretycznie dodatkową osłonę tarasu można by pominąć (chociaż rower pod markizą na pewno był by mniej narażony na ulewy), tak w drugim jest ona wręcz niezbędna.

Co zyskasz, osłaniając taras?

Prywatność – mieszkając w ciasnej zabudowie często jesteśmy narażeni na ciekawskie spojrzenia przechodniów i sąsiadów, co może bardzo przeszkadzać w komfortowym odpoczynku. Osłona tarasowa rozwiąże ten problem.

Ochronę – dobrze dobrana osłona tarasowa może być niemal Twoim bodyguardem, chroniąc przed zmienną pogodą nie tylko domowników, lecz także rośliny.

Upragniony cień – lato jest super, ale odpoczynek w pełnym słońcu może być niebezpieczny!

Komfort – jeśli palące słońce nie dostanie się na taras, to nie przedostanie się także przez okna do wnętrza budynku.

markiza-na-balkon-w-bloku

Jak skutecznie osłonić taras?

Istnieje wiele sposobów na to, jak skutecznie osłonić taras przed słońcem, deszczem czy wzrokiem sąsiadów. To, na jaki się zdecydujemy, zależy od wielu indywidualnych czynników.

Płotki ogrodowe

Płotki ogrodowe to trwałe i niezwykle efektowne osłony tarasowe, która wzorowo spełniają dwa podstawowe kryteria: zapewniają prywatność i komfort. Wykonane są wysokiej jakości, odpornego na wilgoć i rozkład PVC, które często wygląda jak pędy bambusa, mur czy żywopłot. Montuje się je bezinwazyjnie na balustradzie czy ogrodzeniu za pomocą specjalnych klipsów. Chronią przed wzrokiem sąsiadów i wiatrem. Jednocześnie wzbogacają całą aranżację ogrodu swoim niebanalnym designem.

Markizy boczne

Jak osłonić boki tarasu przed deszczem i wiatrem? Siła tkwi w prostocie! Markizy boczne mimo prostej konstrukcji są bardzo funkcjonalne. Ich podstawą są wysokiej jakości poliester dostępny w kilku uniwersalnych kolorach i aluminiowa konstrukcja montowana bezpośrednio do elewacji czy podłogi. Po złożeniu trzymetrowa tkanina chowa się do estetycznej kasety i zajmuje niewiele miejsca. Sterowanie ułatwia sprężyna i wygodny uchwyt.

Markizy tarasowe

Markizy tarasowe rozwiążą problem z ciekawskimi sąsiadami czy palącym słońcem. Będą przy tym świetną ozdobą przywołującą na myśl śródziemnomorski styl. Montuje się je na ścianie, suficie lub krokwi. Podstawą jest akrylowy materiał pokryty dodatkowo warstwą środka termoizolacyjnego. Ten zabieg zapewnia wodoodporność, zapobiega zabrudzeniom i tworzeniu się pleśni. Konstrukcją można sterować ręcznie za pomocą korby lub automatycznie wyposażając markizę w silnik radiowy. Dzięki szerokiej kolorystyce łatwo dopasowuje się do istniejącej już aranżacji. Sprawdzi się nie tylko na prywatnych posesjach, lecz także tych restauracyjnych czy hotelowych.

Jak-skutecznie-ochronic-taras-przed-sloncem-3

Żagle przeciwsłoneczne

Alternatywą dla markiz są żagle przeciwsłoneczne. Ich niebanalny i uniwersalny design sprawiają, że są one nie tylko strażnikiem komfortowego wypoczynku, lecz bardzo często stają się głównym elementem całej aranżacji tarasu. Wprowadzają wakacyjny klimat i jednocześnie skutecznie chronią przestrzeń przed deszczem i palącym słońcem. Dzięki rozciągliwemu materiałowi montaż można przeprowadzić w dowolnym miejscu i dopasować żagiel do własnych potrzeb. Produkt dostępny w trzech kształtach: trójkąt, kwadrat i prostokąt.

Parasole przeciwsłoneczne

Przed Państwem prawdziwy klasyk – parasol przeciwsłoneczny sterowany korbą. Jeśli szukasz sposobu na to, jak osłonić taras przed słońcem, wiatrem czy wzrokiem sąsiadów, to będzie strzał w dziesiątkę. Konstrukcja pozwala zmieniać kąt nachylenia materiału, a co za tym idzie, dopasowywać produkt do naszych potrzeb czy położenia wędrującego po niebie słońca. Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo tkanina doskonale wentyluje gromadzące się pod nią powietrze, a powłoka poliakrylanowa chroni ją przed blaknięciem.

CZYM-ZASLONICTARAS

Podsumowanie

Jak widać sposobów na to, jak osłonić taras przed słońcem czy ciekawskimi przechodniami jest wiele. Często jednak inwestycja wyłącznie w jeden typ osłony może niestety nie wystarczyć. Warto dokładnie przemyśleć nasze potrzeby i budżet – jeśli kupimy markizę boczną to rozwiążemy problem podglądających sąsiadów, ale nie uchroni nas ona przed deszczem. Tutaj dodatkową opcją będzie na przykład zakup żagla lub parasola. Ważne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości, które przetrwają dłużej, niż jeden sezon.

F