Living coral jako trend w aranżacji okien na 2019 – część I

Zbliżająca się wiosna to najlepsza okazja na szybką metamorfozę aranżacji. Wart skupić się głównie na oknach, które lada moment wpuszczać będą do wnętrz coraz więcej światła. Nowe materiały, kolory, dekoracje i oczywiście osłony w postaci rolet lub zasłon, odświeżą mieszkanie, wprowadzając do niego ożywczy powiew wiosny. Odnosząc się do designerskich trenów na rok 2019, prezentujemy nasze pomysły i inspiracje na wiosenną aranżację okien. W części I motywem przewodnim jest kolor roku 2019.

Kolor roku – bomba energii

Living coral, wybrany przez Pantone na kolor roku 2019, wkradł się we wszystkie zdjęcia na Pinterest oraz w sklepy posiadające zakładkę Home. Wyrazisty kolor, przypominający ożywiony nutką złota pudrowy róż, jest niezwykły i bardzo ciepły. Traktowany jako gloryfikacja życia, opisywany jest w charakterze ożywczego, towarzyskiego koloru, który odnosi się do ochrony środowiska. We wnętrzach dodaje energii, zachęca do działania oraz pobudza zmysły. W połączeniu z innymi barwami, tworzy awangardowe duety o bardzo dynamicznym charakterze. Koralowy to także świetny pomysł na dodatki. Obrazy, poduszki, doniczki, a nawet pufy czy fotele.

Koral kolor roku 2019
aranzacje okna -kolor roku 2019

Dla koralowych sof, puf, foteli i większych mebli idealnym uzupełnieniem będą dodatki i dekoracje wykonane z naturalnego drewna. Ciepłe tonacje wpiszą się w porywający i optymistyczny charakter Living coral. We wnętrzach z koralowymi akcentami, warto w tym roku postawić na aranżację okien w postaci drewnianych żaluzji wykonanych z bambusa lub drewna lipy i dębu. Różne rozmiary lamelek wpiszą się w duże lub małe wnętrza i pokreślą przytulny charakter koloru.

Uzupełnieniem koralowych dodatków, które potęgują efekt przytulności we wnętrzach, są także jasne osłony okienne. Zasłony oraz rolety w kolorach kremowych, beżowych, ciepłej bieli i szarości stłumią ożywczy charakter Living coral i zgrają się z nim w doskonały duet.

Aranzacje okna 2019
Kolor roku 2019

Sam koralowy w nadmiarze może dla niektórych okazać się nieco męczący, dlatego całość aranżacji można stonować oknem ubranym w kolory złota i miedzi. Można wykorzystać do tego dodatki w postaci złotych ramek, dekoracji czy doniczek, lub postawić na rolety z delikatniejszego materiału.

Aranzacje okna trendy 2019

Dla tych, którzy lubią mocne, kolorowe wnętrza polecamy połączenie koloru Living coral z miętą. Obie barwy uzupełniają się w niespotykany sposób, czyniąc wnętrze niezwykle ciekawym, a jednocześnie nienarzucającym się zbyt mocno.

Atramentowy szyk w połączeniu z energetyzującym koralem do doskonały przepis na nieszablonowe wnętrze. Granat, barwa spokojna, elegancka i głęboka, symbolizująca powagę i porządek, wplata się pomiędzy porywający i gloryfikujący życie koral. Razem tworzą we wnętrzu niepowtarzalny duet, podkreślając nawzajem swój urok oraz wprowadzając do wnętrza finezyjną atmosferę i spory powiew świeżości.

Aranzacje rok 2019
Trendy 2019 aranżacje