Montaż bezinwazyjny – rodzaje i zalety

Prosty, szybki i bezproblemowy – montaż bezinwazyjny, który podbija serca wielu konsumentów na świecie, to rozwiązanie idealne dla każdego, kto jest na bakier z wiertarką oraz wkrętami. Rolety lub żaluzje montowane bez wiercenia dostępne są w różnych typach, które dają możliwość dopasowania ich do każdego okna.

Rolety bezinwazyjne na plastikowych uchwytach

Pierwszym rodzajem montażu bezinwazyjnego są uchwyty. Najczęściej doczepiane są do listwy z wałkiem, na którym jest materiał. Uchwyty mają formę haczyków, które zakłada się na skrzydło okienne. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że uchwyty się złamią, gdy tylko zamknie się okno – nic bardziej mylnego! Wykonane są w sposób niewpływający na otwieranie lub zamykanie okna i tym samym nie ulegają uszkodzeniom.

Rolety bezinwazyjne na plastikowych uchwytach

Na domondo.pl można znaleźć też inne wersje uchwytów do montażu roletek bezinwazyjnych – tak zwane uchwyty przedłużane. Z racji tego, że coraz częściej spotyka się okna z zamontowanymi na stałe wywietrznikami, producenci rolet bezinwazyjnych stworzyli wersję uchwytów, które obniżają roletę i pozwalają zamontować ją niżej.

Uchwyty do rolet bezinwazyjnych zazwyczaj mają regulowaną szerokość (grubość). Oznacza to, że można bez problemu zamontować roletę na oknach o węższych lub grubszych skrzydłach okiennych. Regulowana grubość uchwytów ułatwia także montaż rolety lub żaluzji na oknie.

Zalety uchwytów bezinwazyjnych

Uchwyty do mini roletek nie niszczą okna w żaden sposób. Zakładane są bez żadnych dodatkowych śrubek czy wkrętów i nie wymagają wywiercania w oknie żadnych otworów. Dodatkiem, który przeważa na korzyść rolet bezinwazyjnych są dołączane kawałki taśmy dwustronnej, które można wykorzystać podczas montażu. Dzięki nim roletka jest dodatkowo zabezpieczona

Zalety uchwytów roletek bezinwazyjnych

Zaletą bezinwazyjnych uchwytów jest możliwość dopasowania ich do grubości różnych ram okiennych – regulować można szerokość uchwytów, zarówno tych od rolety oraz tych od prowadzenia bocznego. Dzięki temu rolety bezinwazyjne stają się w pełni dopasowywane do różnego typu okien.

Wiele osób pokocha rolety i żaluzje bezinwazyjne za to, jak szybko i sprawnie można je zakładać i zdejmować. Szczególnie przydatne okaże się to podczas mycia okien czy remontu pomieszczenia.

Rolety bezinwazyjne na taśmę dwustronną

Drugim sposobem na bezinwazyjne montowanie rolet jest taśma dwustronna. Przyklejana na tyle kasety lub listwy podtrzymującej rolkę z materiałem stanowi silne i stabilne oparcie dla rolety. Taśma dwustronna jest zawsze tak szeroka, jak szeroka jest roleta. Roletę przyklejaną, podobnie jak w przypadku rolety z uchwytami, montuje się na ramie skrzydła okiennego. O skuteczności tego sposobu montażu decyduje wcześniejsze odpowiednie przygotowanie ramy okna – należy oczyścić ją z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i tłustych śladów. Do rolet z taśmą sprzedawanych na domondo.pl dołączana jest specjalna ściereczka, która usuwa wszystkie zabrudzenia.

Rolety bezinwazyjne na taśmę dwustronną

Montaż poprzez taśmę dwustronną obydwa się bez użycia żadnych narzędzi. Niepotrzebne jest wywiercanie otworów lub innych dziur w oknie. Do zalet zalicza się stabilny i prosty montaż rolety. Atutem jest również uniwersalność montażu. Roletę można przykleić na dowolnie wybranej wysokości, omijając np. zamontowany wywietrznik. Nie trzeba się także martwić o to, czy rama skrzydła okiennego jest wystarczająco gruba lub wąska.

Rolety montowane bezinwazyjnie za pomocą taśmy dwustronnej polecane są najczęściej do okien nieotwieranych lub dzielonych poziomo, kiedy na każdą część chcemy mieć osobną roletkę.

Roletę przyklejaną można bez problemu ściągnąć, a resztki taśmy usunąć delikatnym środkiem czystości. Dodatkową taśmę wystarczy dokupić jako element zestawu montażowego i ponownie przykleić na okno.

Roleta materiałowa bezinwazyjna mini w sypialni
Roleta materiałowa bezinwazyjna biała

Roleta materiałowa bezinwazyjna, Przyciemniająca, Na wymiar, Biała

WYBIERZ
Roleta materiałowa bezinwazyjna brudny róż

Roleta materiałowa bezinwazyjna, Przyciemniająca, Na wymiar, Różowa

WYBIERZ
Roleta materiałowa bezinwazyjna szara

Roleta materiałowa bezinwazyjna, Przyciemniająca, Na wymiar, Jasnoszara

WYBIERZ