Najlepsze markizy na balkon lub taras – jaką kupić?

Mnogość modeli i funkcji może wydać się przytłaczająca, jednak po bliższym zapoznaniu się z rodzajami markiz, można wybrać dla siebie tą idealną, która spełni wszystkie oczekiwania. Jakie modele można znaleźć i czym kierować się przy wyborze odpowiedniej markizy?

Współczesne markizy wypierają stałe zadaszenie balkonu czy tarasu. Są elastyczniejsze, łatwej dopasować je do panujących warunków atmosferycznych oraz przestrzeni wygospodarowanej na taras czy balkon. Jeśli chodzi o jednoczesną ochronę przed deszczem, słońcem, wysoką temperaturą, a przy tym estetyczny i elegancki wygląd – markizy nie mają sobie równych. Mnogość modeli i funkcji może wydać się przytłaczająca, jednak po bliższym zapoznaniu się z rodzajami markiz, można wybrać dla siebie tą idealną, która spełni wszystkie oczekiwania. Jakie modele można znaleźć i czym kierować się przy wyborze odpowiedniej markizy?

Odpowiednio dobrana markiza zapewni wysoki komfort czasu spędzanego latem na balkonie czy tarasie. Dobry wybór zagwarantuje przemyślenie miejsca montażu, możliwości przestrzennych oraz funkcji, bez których nie będzie można się objeść. Markizy, ze względu na miejsce montażu oraz rozmiary dzielą się na balkonowe oraz tarasowe, ale wyróżnić możemy także pionowe i boczne.

Markizy balkonowe – niewielkie tarasy, balkony w domach i blokach

Idealne na niewielkie tarasy oraz balkony zarówno w blokach, jak i domach. Wszystko uzależnione będzie od rozmiaru oraz powierzchni dostępnej pod montaż. Najbardziej charakterystyczną cechą markizy balkonowej jest sposób jej montażu. Wsparta na stalowej i stabilnej konstrukcji zwija się do góry, tak samo jak boczne ramiona podtrzymujące materiał. Ta zajmująca niewiele miejsca markiza balkonowa, oprócz skutecznej ochrony przed słońcem i promieniowaniem UV, przyczyni się także do obniżenia temperatury zarówno na balkonie, jak i w mieszkaniu. Polecana jest w szczególności do balkonów i okien wychodzących na stronę południową. Dzięki regulowanym nachyleniu poszycia i ramion można dowolnie zmienić pozycję względem padających promieni słońca.

Jaką markizę balkonową kupić?
Markiza balkonowa gotowa kremowa

Markiza balkonowa, Gotowa, Kremowa

WYBIERZ
Markiza balkonowa gotowa żółto-biała

Markiza balkonowa, Gotowa, Żółto-biała

WYBIERZ
Markiza balkonowa gotowa pomarańczowo-czarna

Markiza balkonowa, Gotowa, Pomarańczowo-czarna

WYBIERZ

Rolety na balkon/markizy pionowe – małe balkony na ciasnych osiedlach

Zupełna nowość, która od niedługiego czasu skrada serca wielu osób. Szczególnie uwielbiana przez posiadaczy mieszkań i balkonów na ciasnym osiedlu. Markiza pionowa to nowy sposób na zasłonięcie się przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów, szczególnie tych z pobliskich balkonów. Roleta na balkon, czy też markiza pionowa sterowana jest w taki sam sposób, jak znane wszystkim rolety na okna. Wykonane z oddychającego materiału odbijają ok. 90% szkodliwego promieniowania UV. Zaletą markiz pionowych jest ich prosty montaż, łatwa obsługa, przyjemne zacienienie i przede wszystkim wpasowanie się w tak trudne miejsce, jakim jest niewielki balkon w bloku.

Jaką markizę pionową wybrać?
Roleta na balkon/markiza pionowa piaskowa

Roleta na balkon/markiza pionowa, Piaskowa

WYBIERZ
Roleta na balkon/markiza pionowa biała

Roleta na balkon/markiza pionowa, Biała

WYBIERZ
Roleta na balkon/markiza pionowa żółto-biała

Roleta na balkon/markiza pionowa, Żółto-biała

WYBIERZ

Markizy tarasowe – tarasy, duże balkony

Najlepsze do ochrony dużych tarasów lub ogromnych balkonów. Potrzebują stabilnego i wytrzymałego podłoża do montowania, jednak odwdzięczą się bardzo skuteczną ochroną przed słońcem i deszczem. Markizy tarasowe cechują się dużym rozmiarem oraz charakterystycznymi, przegubowymi ramionami, które składają się razem ze zwijanymi poszyciem. Im szersze poszycie, tym więcej ramion podtrzymujących poszycie. W przypadku markiz na taras można liczyć na skuteczną ochronę zarówno przed słońcem, jak i deszczem. W porównaniu do innych markiz, tarasowe dostępne są w różnych modelach. Do wyboru są:

Do markiz tarasowych elektrycznych istnieje także możliwość kupienia różnego rodzaju dodatków w postaci czujników. Najpopularniejszy to czujnik wstrząsów, który automatycznie zamknie markizę, zanim nadejdzie mocna wichura.

Jaką markizę tarasową kupić?
Markiza tarasowa gotowa, BASIC brązowa

Markiza tarasowa, Dalmacja BASIC, Gotowa, Brązowa

WYBIERZ
Markiza tarasowa Casablanca na wymiar słomiana

Markiza tarasowa, Casablanca, Na wymiar, Słomiana

WYBIERZ
Markiza tarasowa w kasecie z silnikiem gotowa żółto-szara

Markiza tarasowa w kasecie z silnikiem Werona, Gotowa, Żółto-szara

WYBIERZ

Markizy boczne - balkony, tarasy

Pozioma wersja markiz pionowych. Idealnie zastąpi maty lub płotki balkonowe, których zadaniem jest ochrona prywatności. Markizy boczne schowane są w ochronnej kasecie i zwijają się w rulon, podobnie jak rolety na balkon. Do ich największych zalet zalicza się stworzenie intymnej przestrzeni oraz ochronę tarasu lub balkonu przed hałasem i zabrudzeniami. Markizy boczne dostępne są w różnych rozmiarach, a ceni się je za możliwości dostosowania rozmiaru rozwijanego poszycia np. do rozmiaru balustrady na balkonie. Niezastąpiona, kiedy balkon czy taras służy do opalania, relaksu, popołudniowych spotkań czy innych sytuacji, które wymagają prywatności.

Markiza boczna do ogrodu
Markiza boczna gotowa kremowa

Markiza boczna, Gotowa, Kremowa

WYBIERZ
Markiza boczna Bora na wymiar

Markiza boczna, Bora, Na wymiar

WYBIERZ
Markiza boczna gotowa czarna

Markiza boczna, Gotowa, Czarna

WYBIERZ