Pomiar i montaż rolety dzień i noc bez wiercenia

Pomiar i montaż rolety w dzień i noc bez wiercenia - sprawdź film instruktarzowy poniżej!

Montaż na skrzydle okiennym - rolety dzień i noc mini, bezinwazyjne

Roletę dzień i noc możemy zamontować za pomocą bezinwazyjnych, plastikowych haczyków na ramie skrzydła okiennego. Zasłonięta będzie tylko szyba z listwami przyszybowymi. Po uwzględnieniu wystających elementów, np. klamek, upewnij się czy okno będzie mogło się otwierać. Często zaleca się zamówienie nieznacznie większego rozmiaru, np. w celu uniknięcia prześwitów. W takim przypadku w instrukcji pomiaru znajduje się odpowiednia adnotacja z prośbą o uwzględnienie dodatkowych milimetrów lub centymetrów. Podobnie postępujemy z wysokością, mierząc skrzydło okienne od góry do dołu. Nie należy jednak obawiać się tego, że roleta będzie za długa – po prostu nie będzie się jej rozwijać do końca. Dlatego warto zawsze dodać dodatkowe centymetry. Na lepsze wyjdzie roleta za długa, niż za krótka.

Montaż na ścianie - rolety wolnowiszące dzień i noc

Ten sposób montażu umożliwi nam zasłonięcie całego okna wraz z wnęką. Roleta będzie zamontowana do ściany nad oknem. Aby uniknąć niechcianych przerw i szczelin, producenci zawsze zalecają dodanie do zmierzonej szerokości wnęki dodatkowych milimetrów.

W przypadku wysokości, postępujemy podobnie, pamiętając o tym, że roleta będzie wisiała nieco wyżej ponad wnęką. Dlatego dodatkowych centymetrów pozwoli na swobodne zamontowanie rolety ponad wnęką, a także pełne zasłonięcie wnęki okiennej. 

UWAGA! Warto sprawdzić czy parapety nie wystają poza wnękę i uwzględnić je w rozmiarze rolety.

Montaż na oknie - rolety w kasecie dzień i noc

Ten sposób montażu dotyczy rolet, które wyposażone są w kasetę oraz boczne prowadnice. Ze względu na różne typy kaset, montaż może być inwazyjny lub bezinwazyjny (dzięki mocnej, dwustronnej taśmie).

Mierzenie okna wygląda jednak dość podobnie. Roleta będzie zamontowana do ramy skrzydła okiennego. Nie ma przeciwwskazań, by roletę zamontować np. na ścianie, jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że okno otworzymy dopiero wtedy, gdy całą roletę zwiniemy do góry.

Szerokość mierzy się pomiędzy zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych, ponieważ tam będą montowane prowadnice. Wysokość równa się całej wysokości skrzydła okiennego.

ZOBACZ WIDEO - POPRAWNY POMIAR I MONTAŻ ROLET DZIEŃ I NOC

✓ Upewnić się, że w polu mierzenia nie znajdują się żadne wystające elementy, np. klamka okienna. (0:22)

✓ Dokonać pomiaru okna. (0:37)

✓ Zamontować wszystkie elementy. (0:45)

✓ Przykleić dwustronną taśmę klejącą na uchwytach mocujących. (1:14)

✓ Zamocować roletę na uchwytach mocujących (1:30)

✓ Włożyć listwę końcową w dolnej części rolety i zabezpieczyć ją zaślepkami końcowymi. (1:47)

✓ Zdjąć folię ochronną z klejem i przymocować roletę do skrzydła okiennego. (2:03)

✓ Przykręć lub przyklej uchwyt zabezpieczający (2:13)