Rolety do pokoju dziecka – priorytet każdego rodzica

Każdy rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i przytulnego pokoju dziecięcego. To właśnie w tym miejscu będzie ono spędzać najwięcej czasu, dlatego musi tam panować szczególna atmosfera. Oprócz wyboru mebli, zabawek czy koloru ścian, warto poświęcić dużą uwagę aranżacji okna. Dlaczego? Odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenie ma realny wpływ na prawidłowy rozwój naszych pociech!

Urządzając pokój dziecięcy, warto zadbać zarówno o swobodny dostęp do światła słonecznego, jak i możliwość dokładnego zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia. U maluchów jest to szczególnie ważne, gdyż potrzebują one odpowiednich warunków do popołudniowej drzemki. U starszych dzieci priorytetem jest prywatność i dobrze nasłonecznienie wnętrza, które będzie sprzyjać nauce czy czytaniu, dbając o ich wzrok.

rolety we wzory do pokoju dziecka

Rolety dziecięce - na co zwrócić uwagę?

Najlepszym sposobem na swobodną kontrolę wpadających promieni słonecznych jest montaż rolet wewnętrznych. Model, który wybierzemy, musi być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Dlatego decydując się na ten krok, musimy podjąć jednak kilka ważnych decyzji:

- rodzaj tkaniny : rozpraszająca stworzy intymną i przytulną atmosferę, natomiast zaciemniająca pozwoli na całkowite wyciemnienie pokoju. Każda z nich ma realny wpływ na obniżenie temperatury we wnętrzu. - sposób obsługi: powinien być przede wszystkim bezpieczny dla naszych pociech i nie zawierać niebezpiecznych elementów. - kolorystyka: wzory i barwy rolet uzależnione są zarówno od płci, jak i wieku dziecka oraz jego osobistych preferencji. Warto jednak postawić na jasne tony, pastele.

Jakie wybrąc rolety do pokoju dziecka

Rolety do pokoju dziecka - na które się zdecydować?

Kandydatów na idealną roletę do pokoju dziecka jest kilku. Każdy z nich ma swoje mocne strony i doskonale sprawdzi się w dziecięcej przestrzeni. Mnogość osłon okiennych może jednak przyprawić o zawrót głowy, szczególnie podczas tak ważnej decyzji. Przychodzimy z pomocą - podpowiadamy, które z rolet wewnętrznych są najczęściej wybierane przez rodziców i ich pociech:

Rolety Dzień i Noc

Co je wyróżnia? Innowacyjna konstrukcja, szeroka kolorystyka i uniwersalny design. Rolety dzień i noc stworzone są na bazie dwóch warstw materiału o naprzemiennie ułożonych pasach. Jedne z nich stworzone są z transparentnej siatki, która przepuszcza bardzo dużo światła, a drugie z zaciemniającej tkaniny, skutecznie zatrzymującej promienie słoneczne. Ustawienie ich pod odpowiednim kątem pozwala na swobodną regulację - wystarczy tylko jeden ruch łańcuszka - polecamy do pokoju starszego ucznia.

Rolety dzień i noc do pokoju dziecka

Rolety rzymskie

Osłony okienne, które grają w drużynie rodziców! Stworzone są na bazie tkanin zaciemniających lub przyciemniających, ułatwiają stworzenie ciepłej atmosfery, która sprzyja zarówno odpoczynkowi, jak i nauce. Rolety rzymskie są jednocześnie praktyczne, jak i estetyczne – podniesiona tkanina ułoży się w piękne lamele. Szczególnie dobrze sprawdzą się w pokoju małych dziewczynek marzących o sypialni rodem z bajki!

Rolety rzymskie do pokoju dziecka

Rolety plisowane

Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Rolety plisowane to proste obsłudze i praktyczne rozwiązania, które wyróżniają się możliwością zasłonięcia wybranej partii okna w systemie góra-dół. To znacznie ułatwia kontrolę nad wpadającym słońcem, jednocześnie tworząc ciekawą aranżację wnętrza. Doskonale sprawdzą się zarówno w pokojach niemowląt, jak i starszaków.

Rolety plisowane do pokoju dziecka