Rolety rzymskie - dlaczego warto zainstalować je w kuchni?

Czy rolety rzymskie sprawdzą się w kuchni? To może być strzał w dziesiątkę, jeśli dobrze dopasujemy je do aranżacji wnętrza, jak i własnych potrzeb. Odpowiednia osłona okienna świetnie sprawdzi się w miejscu kulinarnych szaleństw, a także zapewni nam wygodę podczas sprzątania.

Rolety rzymskie w kuchni – estetyka i wygoda

Kuchnia to wyjątkowe miejsce, ale podczas aranżacji może przysparzać najwięcej problemów i wątpliwości – musi bowiem być nie tylko estetyczna, lecz przede wszystkim praktyczna. W przestrzeni kuchennej najważniejsza jest l swoboda, wygoda i funkcjonalność, aby przygotowywanie posiłków było przyjemne i nie zajmowało zbyt wiele czasu. W wyścigu o praktyczność i funkcjonalność wnętrza nie można zapominać jednak o walorach dekoracyjnych – wszak przytulne klimatyczne wnętrza są doskonałym źródłem inspiracji, również tych kulinarnych.

Rolety rzymskie od wielu lat wiszą w oknach milionów mieszkań i choć już dawno rozgościły się w naszych sypialniach, salonach, a nawet biurach, nadal są najchętniej wybieranym modelem do kuchni. Dlaczego? Świetnie wyglądają, dodając wnętrzom unikalnego charakteru, łatwo się je czyści i zajmują mało miejsca. O to chodzi, prawda?

Wpływ światła dziennego

Sekret rolet rzymskich

Rolety rzymskie różnią się od standardowych modeli sposobem składania i to jest właśnie ich prawdziwy sekret. Zamiast klasycznego zwijania na rurkę, tkanina unosi się, tworząc charakterystyczne marszczenia. Efekt? Osłony okienne, które wyglądają świetnie w każdej konfiguracji – zarówno rozwinięte, jak i złożone. Ponadto, mnogość tkanin, wzorów i kolorów pozwala z łatwością dopasować rolety do dowolnej aranżacji. Same w sobie nie narzucają żadnego stylu, za to są jego świetnym uzupełnieniem w różnego rodzaju wnętrzach.

Aby mieć pewność, że roleta rzymska będzie pasowała do naszego kuchennego okna, warto zdecydować się na model na wymiar. Wykonując dokładne pomiary, a potem stosując się do instrukcji montażu, mamy gwarancję dobrego dopasowania, które wpływa na płynność sterowania roletą i estetykę całej aranżacji.

Jakie wybrać rolety rzymskie do kuchni - transparentne czy zaciemniające?

Stopień transparentności rolet rzymskich do kuchni zależy w dużej mierze od jej ekspozycji. Jeżeli kuchenne okna wystawione są na:

• północ – wybierz tkaniny transparentne w jasnych kolorach ze względu na małą ilość światła i co za tym idzie niższą temperaturę wewnątrz.

• wschód – jesteś szczęściarzem, bo to podobno najlepsza ekspozycja dla kuchni, która jest bardzo ważnym pomieszczeniem, zwłaszcza o poranku. Kiedy przygotowujesz śniadanie, możesz się cieszyć pełnym słońcem, które pobudzi Cię do działania! W takich okolicznościach najlepiej sprawdzą się rolety przyciemniające rozpraszające światło lub zaciemniające dla osób unikających upałów. Pamiętaj, że podczas gotowania temperatura w pomieszczeniu rośnie, dlatego czasami warto ograniczyć ekspozycję wnętrza na słońce.

• południe oznacza dużo słońca i wyższą temperaturę przez cały dzień. Komfort gotowania, swobodne dawkowanie światła i ochronę przed nagrzewaniem się wnętrza zagwarantują tkaniny zaciemniające.

• zachodnia ekspozycja to gwarancja odpowiedniej ilości światła i umiarkowane nagrzewanie się pomieszczeń. Sprawdzą się tu zarówno transparentne, jak i zaciemniające modele. Tutaj wszystko zależy od Twoich preferencji.

Wpływ światła dziennego

Montaż rolet rzymskich w kuchni

Funkcjonalność rolet rzymskich w kuchni to zasługa ich przemyślanej budowy, a co za tym idzie również sposobu ich instalacji. Jeśli chcemy je przymocować do ściany, sufitu lub we wnęce, musimy wybrać montaż inwazyjny , który będzie wymagał wiercenia. Jeśli jednak zależy nam, aby nie ingerować w strukturę okna czy budynku, możemy zdecydować się na opcję bezinwazyjną i w kilka minut powiesić osłonę na oknie za pomocą specjalnych uchwytów. Ta swoboda wyboru sprawia, że rolety rzymskie są często wybierane podczas aranżowania wnętrz.

Roleta rzymska w kuchni sprawdza się głównie dlatego, że zarówno rozłożona, jak i złożona zajmuje mało miejsca. To sprawia, że idealnie nadaje się do małych pomieszczeń lub tam, gdzie okna znajdują się tuż nad zlewem. Jednocześnie to również doskonała osłona dla dużych przeszkleń – nasze modele mogą mieć aż 230 cm i w tym rozmiarze wygląda obłędnie! Dzięki zabezpieczeniu mechanizmów przed dziećmi polecamy je także do sypialni najmłodszych domowników.

Wpływ światła dziennego
Zestaw rolet zewnętrznych

Roleta rzymska, przyciemniająca, Nocny Ogród

WYBIERZ
new image

Roleta rzymska, transparentna, Anielski Włos

WYBIERZ
new image

Roleta rzymska, zaciemniająca, Zimowe Niebo

WYBIERZ

Jak czyścić rolety rzymskie, aby wyglądały pięknie nawet w kuchni?

Piękne osłony okienne to jednak nie wszystko. W kuchni najważniejsza jest czystość! Rolety rzymskie zostały zaprojektowane tak, aby można było z łatwością pozbyć się z nich drobnych zanieczyszczeń. Projektanci pomyśleli również o większych zabrudzeniach, o które w kuchni nietrudno – materiał jest całkowicie zdejmowany i przyczepiany na rzep, dlatego roletę możemy łatwo zdemontować i na spokojnie wyczyścić. Dowiedz się więcej o tym, jak prać i czyścić rolety rzymskie.