Wady i zalety rolet dzień i noc

Czy to w świecie mody czy designu, co jakiś czas pojawiają się ekstrawaganckie pomysły i rozwiązania, które zaskakują nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością czy pomysłowością. W świecie aranżacji wnętrz takim fenomenem okazały się rolety typu dzień i noc, czy też inaczej zwane, rolety duo, które szybko zyskały dużą popularność. Rolety dzień i noc bierzemy pod lupę, by ułatwić podjęcie decyzji tym, którzy zdecydowali się na zmianę aranżacji i nie bardzo wiedzą, na co się zdecydować.

Fenomen pasiastych rolet duo

Rolety dzień i noc swoją popularność zyskały dzięki ciekawej i pomysłowej strukturze materiału, który składa się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i przyciemniających. Materiał w rolecie jest podwójny, więc podczas poruszania można bawić się mariażem światła, który tworzą naprzemiennie układające się pasy.

Rolety duo w sypialni

Ciekawy design i różne rodzaje montażu rolet dzień i noc

Zjawiskowo zaprojektowany i efektownie wyglądający design rolet dzień i noc wpasuje się w wiele przestrzeni, wprowadzając oryginalny detal do całości aranżacji. Umiejętne połączenie rolet duo z innymi wzorami to klucz do stworzenia nowoczesnego stylu w pomieszczeniu.

Atutem są także różne sposoby montażu. Rolety duo możemy zamówić w 3 systemach:

wolnowiszące, czyli przykręcane do ramy okiennej lub ściany nad oknem. Polecane szczególnie w przypadku dużych rozmiarów rolet.

bezinwazyjne lub mini, czyli system oparty na zaczepach, które nie uszkadzają skrzydła okiennego. To niezwykle proste i szybko montowane rolety.

w kasecie, elegancko wykończone, gdzie materiał chowa się do kasety dostępnej w różnych kolorach. Prowadnice utrzymują materiał w jednej płaszczyźnie.

Zalety rolet dzień i noc

Zwolennicy mówią o płynnej regulacji światła. Za największą zaletę rolet dzień i noc uznaje się możliwość przestawiania transparentnych pasów między sobą, które daje szansę dostosowania wymaganej ilości światła w pomieszczeniu. Rolety można całkowicie zwinąć i rozwinąć lub ustawić przyciemniające pasy równo względem siebie, by rozjaśnić pomieszczenie.

Kolejną zaletą będzie dekoracyjny charakter rolet dzień i noc. Regulując przepuszczalność światła można zmienić także wygląd rolety. Dowolność kombinacji pozostaje w rękach właściciela rolet. Pewnym jest, że obecność pasiastej rolety sama w sobie jest dekoracją, która nie wymaga dodatkowych elementów w postaci firanek.

Łatwy montaż i demontaż rolet, szczególnie tych wykonanych w systemie bezinwazyjnym, przyciągnie wszystkich tych, którzy są na bakier z pracą z wiertarką. Natomiast estetyczne wykończenie kasetek oraz samego materiału przypadnie do gustu osobom szukającym zgrabnej i eleganckiej osłony okiennej.

Rolety duo w pokoju dziennym

Wady rolet dzień i noc

Przeciwnicy zaznaczają, że za wadę rolet dzień i noc można uznać brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Przestrzeń, która powstaje pomiędzy dwoma płaszczyznami materiału jest na tyle duża, że możliwy jest prześwit światła przez materiał rolety. Zwraca się także uwagę na fakt, że okna udekorowane w ten rodzaj osłony wyglądają nieatrakcyjnie z zewnątrz budynku.

Roleta dzień i noc w kuchni
Roleta dzień i noc bezinwazyjna lodowa biel

Roleta dzień i noc, Bezinwazyjna, Na wymiar, Lodowa biel

WYBIERZ
Roleta dzień i noc bezinwazyjna na wymiar latte macchiato

Roleta dzień i noc, Bezinwazyjna, Na wymiar, Latte macchiato

WYBIERZ
Roleta dzień i noc bezinwazyjna na wymiar kakaowa

Roleta dzień i noc, Bezinwazyjna, Na wymiar, Kakaowa

WYBIERZ

Zalety rolet dzień i noc zdecydowanie przeważają nad ich wadami. Łatwe w montażu, czyszczeniu i obsłudze zdobią już okna w wielu domach. Do samodzielnej oceny zostawiamy to, jak sprawdzą się na Twoim oknie. Zerknij do naszej oferty, wybierz kolor oraz wzór rolety i zobacz, jak będzie wyglądać u Ciebie.