Wzory, czyli trendy w aranżacji okien na 2019 – część IV

Moda na skandynawski minimalizm mija. Widać to przede wszystkim przyglądając się kolorom, które mają rządzić wnętrzarskim 2019 rokiem. Ciepłe tonacje różu i koralu, morski granat, głęboka zieleń, czy żółty w odcieniu kurkumy mają skupić uwagę na kolorach bliskich barom ziemi. Jednak nie samym kolorem dekoruje się wnętrza i okna. Wzory, bo o nich mowa, pojawią się ze zdwojoną siłą – zachwycą rozmiarem i różnorodnością.

Geometria – stonuj ją kolorem

Wzory i geometryczne motywy od zawsze przejawiają się w trendach designu, jednak w roku 2019 wkroczyły w wersji XXL. Dywany, plakaty, obrazy, a nawet ściany ubrane w układankę trójkątów i kwadratów mimo gigantycznych rozmiarów nie przytłaczają, a przy odpowiednio dobranej kolorystyce powiększą optycznie wnętrze. W takim wnętrzu okno warto zaaranżować w mniej narzucający się sposób. Stonowaną paletę barw mają m.in. zasłony, rolety rzymskie, rolety materiałowe oraz żaluzje InLight.
Geometryczne wzory dobrze zgrają się z szarościami, beżami i bielą – wszystko zależy od tego, jakie kolory dominują we wzorze. Jedno jest pewne – nudno nie będzie.

Wzory, czyli trendy w aranżacji okien na 2019

Obłe kształty

Po surowych, kanciastych meblach, oczy projektantów wnętrz zwracają się ku obłym, owalnym kształtom. Sofy, pufy, fotele o łukach i łagodnie zakończonych brzegach wprowadzają do wnętrza harmonię i delikatność. Nawet w przypadku masywnych mebli, opływowe lub asymetryczne kształty sprawiają, że wyglądają na bardzo lekkie i delikatne. Odpowiedzią na ten trend są falbaniaste rolety rzymskie, których materiał luźno opadający w dół tworzy okrągłe falbany, dodając okiennej aranżacji lekkości i zgrabności. Nawet w przypadku grubszych materiałów, owalny charakter falban sprawia, że rolety wyglądają bardzo zgrabnie i delikatnie.

Obłe kształty - aranżacja okien
Obłe kształty w oknach

Lastryko, terazzo

Cenione za wytrzymałość lastryko powraca w 2019 roku w wielkim stylu. Po tym, jak kojarzone z czasami PRL zeszło do podziemi, projektanci wydobywają z niego piękno i zdobią wnętrza na wszelkie możliwe sposoby. Nowe, odmłodzone lastryko jest bardziej kolorowe, eleganckie i składa się różnej wielkości drobnego grysu. Wzór terazzo znajdzie się przede wszystkim na podłogach lub ścianach. Dla tych, którzy nie mają w planach tak ekstremalnych zmian, lastryko dostępne będzie w postaci dodatków: wazonów, figurek, naczyń, doniczek. W takich wnętrzach odpowiednia dekoracja okna może podkreślić oryginalny charakter wzoru. Można zdecydować się na dobór rolet lub zasłon w tej samej kolorystyce co wzór lub na coś w zupełnie innym odcieniu. Modne w tym sezonie kolory ziemi zdadzą egzamin celująco.

Lastryko, terazzo roku 2019

Odważne tapety, a aranżacja okna

Pięknie, ogromne, kwieciste tapety coraz odważniej wkraczają do wnętrz i trzeba przyznać, że pasują tam jak ulał. Tapety najczęściej spotkamy na pojedynczych ścianach i to one będą stanowić główny element dekoracyjny wnętrza. Bez względu na to, czy będą to kwiaty czy motywy botaniczne w rozmiarze XXL, okna udekorujemy delikatnymi materiałami, które stworzą kontrast dla mocnego akcentu na ścianie. Jednobarwne zasłony, rolety rzymskie lub materiałowe poskromią żywiołowa naturę w delikatny sposób.

Odważne tapety, a aranżacja okna