Wzory - trend w aranżacji okien

Moda na skandynawski minimalizm mija. Widać to przede wszystkim przyglądając się kolorom, które mają rządzić wnętrzarskim 2019 rokiem. Ciepłe tonacje różu i koralu, morski granat, głęboka zieleń, czy żółty w odcieniu kurkumy mają skupić uwagę na kolorach bliskich barom ziemi.

Geometria – stonuj ją kolorem

Wzory i geometryczne motywy od zawsze przejawiają się w trendach designu, jednak w roku 2019 wkroczyły w wersji XXL. Dywany, plakaty, obrazy, a nawet ściany ubrane w układankę trójkątów i kwadratów mimo gigantycznych rozmiarów nie przytłaczają, a przy odpowiednio dobranej kolorystyce powiększą optycznie wnętrze. W takim wnętrzu okno warto zaaranżować w mniej narzucający się sposób. Stonowaną paletę barw mają m.in. zasłony, rolety rzymskie, rolety materiałowe oraz żaluzje InLight.

Geometryczne wzory dobrze zgrają się z szarościami, beżami i bielą – wszystko zależy od tego, jakie kolory dominują we wzorze. Jedno jest pewne – nudno nie będzie.

Wzory, czyli trendy w aranżacji okien na 2019
Zasłona Livani, transparentna, na wymiar, betonowe miasto

Zasłona Livani, transparentna, na wymiar, Betonowe miasto

WYBIERZ
Roleta rzymska, Transparentna, Na wymiar

Roleta rzymska, Transparentna, Na wymiar, Wata cukrowa

WYBIERZ
Zasłona przyciemniająca na kołach, Biały

Zasłona przyciemniająca na kołach, Biały

WYBIERZ

Obłe kształty

Po surowych, kanciastych meblach, oczy projektantów wnętrz zwracają się ku obłym, owalnym kształtom. Sofy, pufy, fotele o łukach i łagodnie zakończonych brzegach wprowadzają do wnętrza harmonię i delikatność. Nawet w przypadku masywnych mebli, opływowe lub asymetryczne kształty sprawiają, że wyglądają na bardzo lekkie i delikatne. Odpowiedzią na ten trend są falbaniaste rolety rzymskie, których materiał luźno opadający w dół tworzy okrągłe falbany, dodając okiennej aranżacji lekkości i zgrabności. Nawet w przypadku grubszych materiałów, owalny charakter falban sprawia, że rolety wyglądają bardzo zgrabnie i delikatnie.

Obłe kształty - aranżacja okien
Obłe kształty w oknach
Roleta Rzymska na wymiar

Roleta Rzymska, Transparentna, Easy, korale królowej

WYBIERZ
Roleta Rzymska, Transparentna, Easy, krem waniliowy

Roleta rzymska, Przyciemniająca, Na wymiar, Premium, Nocny ogród

WYBIERZ
Roleta rzymska Transparentna, Na wymiar, PREMIUM, Szary Przypływ

Roleta rzymska Transparentna, Na wymiar, Szary Przypływ

WYBIERZ

Lastryko, terazzo

Cenione za wytrzymałość lastryko powraca w 2019 roku w wielkim stylu. Po tym, jak kojarzone z czasami PRL zeszło do podziemi, projektanci wydobywają z niego piękno i zdobią wnętrza na wszelkie możliwe sposoby. Nowe, odmłodzone lastryko jest bardziej kolorowe, eleganckie i składa się różnej wielkości drobnego grysu. Wzór terazzo znajdzie się przede wszystkim na podłogach lub ścianach. Dla tych, którzy nie mają w planach tak ekstremalnych zmian, lastryko dostępne będzie w postaci dodatków: wazonów, figurek, naczyń, doniczek. W takich wnętrzach odpowiednia dekoracja okna może podkreślić oryginalny charakter wzoru. Można zdecydować się na dobór rolet lub zasłon w tej samej kolorystyce co wzór lub na coś w zupełnie innym odcieniu. Modne w tym sezonie kolory ziemi zdadzą egzamin celująco.

Lastryko, terazzo roku 2019
 Roleta bambusowa, Gotowa, Wiśniowa

Roleta bambusowa, Gotowa, Wiśniowa

WYBIERZ
Roleta rzymska, Na wymiar, PREMIUM, Flores Tropikalny niebiesko-zielony

Roleta rzymska, Na wymiar, Flores Tropikalny niebiesko-zielony

WYBIERZ
Zasłona Livani Przyciemniająca, na wymiar, Kwiat chabru

Zasłona Livani Przyciemniająca, na wymiar, Kwiat chabru

WYBIERZ

Odważne tapety, a aranżacja okna

Pięknie, ogromne, kwieciste tapety coraz odważniej wkraczają do wnętrz i trzeba przyznać, że pasują tam jak ulał. Tapety najczęściej spotkamy na pojedynczych ścianach i to one będą stanowić główny element dekoracyjny wnętrza. Bez względu na to, czy będą to kwiaty czy motywy botaniczne w rozmiarze XXL, okna udekorujemy delikatnymi materiałami, które stworzą kontrast dla mocnego akcentu na ścianie. Jednobarwne zasłony, rolety rzymskie lub materiałowe poskromią żywiołowa naturę w delikatny sposób.

Odważne tapety, a aranżacja okna
Zasłona Catalea, transparentna, na wymiar, Skaliste fiordy

Zasłona Catalea, transparentna, na wymiar, Skaliste fiordy

WYBIERZ
Zasłona Livani Transparentna, na wymiar, Betonowe miasto

Roleta rzymska, Przyciemniająca, Na wymiar, Premium, Tajemniczy ogród

WYBIERZ
Zasłona Livani, transparentna, na wymiar, szara myszka

Zasłona Livani, transparentna, na wymiar, szara myszka

WYBIERZ