Zaciemniający czy transparentny? Krótko o tym, jak wybierać materiały rolet do różnych pokoi.

Grubo plecione, przepuszczające światło, a może lekkie i przewiewne? Dzisiaj tkaniny i materiały wykorzystywane do produkcji osłon okiennych nie jedną przebierają formę, dzięki czemu idealnie wkomponowują się we wnętrza oraz dopasowują do naszych potrzeb.

Grubo plecione, przepuszczające światło, a może lekkie i przewiewne? Dzisiaj tkaniny i materiały wykorzystywane do produkcji osłon okiennych nie jedną przebierają formę, dzięki czemu idealnie wkomponowują się we wnętrza oraz dopasowują do naszych potrzeb.
Wprowadzenie do pomieszczeń różnych materiałów to prosty sposób na zmianę ich wyglądu. Jakie materiały wybrać i jaką formę powinny przybrać rolety, by zapewnić sobie intymność, a jakie by rozświetlić pomieszczenia?

Zaciemniający

W dobie uzewnętrzniania swojego życia online, zaciemniające tkaniny pozwolą na chwilę schować się przed resztą świata. Tłumiący światło materiał to miękki w dotyku, gruby splot, który wprowadzi do wnętrza intymność i prywatność, często pożądane wieczorami.
Subtelny i przyjemny klimat, który wpasuje się nawet w surowe wnętrza zapewnią swobodnie opadające, mięsiste tkaniny zasłon zaciemniających. Zasłony wypełnią przestrzeń nutą przytulności, pozostawiając Twoje wnętrze miejscem tajemniczym dla reszty świata. Na tym zaciemniający materiał nie poprzestaje. Wykorzystany w roletach materiałowych, zamknięty w estetycznej kasecie i otoczony prowadnicami materiał odbije ostre promienie słońca i ochroni pomieszczenia przed nagrzewaniem się.
Odpowiednie zaciemnienie pomieszczeń podniesie jakość snu i umili każdą popołudniową drzemkę. Rolety i zasłony zaciemniające to sprzymierzeniec każdego śpiocha, który za nic nie przepuści szansy na wydłużone leniuchowanie w weekendowy poranek.

zasłony zaciemniające
rolety rzymskie zaciemniające

Przyciemniający

Materiał przyciemniający nie przepuszcza zbyt wiele światła, przez co wnętrze staje się miejscem idealnym na popołudniowy odpoczynek lub drzemkę. Przyciemniające tkaniny tworzą we wnętrzu kojący klimat dyskrecji, który w naturalny sposób pomaga odprężyć się po trudach i obowiązkach każdego dnia. Jest także świetnie sprawdzającym się materiałem ochronnym dla okien wystawionych na mocne działanie słońca.
Oprócz tradycyjnych rolet i zasłon, przyciemniający materiał wykorzystuje się w roletach dzień i noc, gdzie przyciemniające paski są naprzemiennie ułożone z transparentnymi. W bardzo szybki i wygodny sposób uczynisz wnętrze jasnym lub przytłumionym. Wystarczy jeden lekki ruch dłonią, by pomieszczenie stało się intymną i dyskretną oazą spokoju.
Jeśli jednak należysz do osób, które od osłon wymagają więcej niż tylko funkcjonalności, to rolety plisowane zadowolą Cię w pełni. Ich harmonijkowy wygląd oraz dwukierunkowy sposób sterowania w połączeniu z przyciemniającym materiałem wprowadzą Cię w spokojny nastrój i spowolnią nieco tempo dnia.

plisy przepuszczajace

Transparentny

Lubisz otwarte przestrzenie i pokoje, które wypełnia piękno dziennego, jasnego światła? Możesz spotęgować efekt pięknie rozproszonych promieni światła lub zachować piękny widok na ogród. Lekkie, sferyczne i uwodzicielsko subtelne materiały oraz tkaniny transparentne pozwolą rozjaśnić ciemne pomieszczenia oraz nadać optycznie większego rozmiaru tym mniejszym.
Przewiewne zasłony, kołysząc się lekko, odzwierciedlają rytm dnia panujący w danym pomieszczeniu, przez co sprawdzą się jako dekoracja zarówno w salonie, jak i w jadalni. Dadzą także ochronę przed niechcianymi spojrzeniami i zachowają ujmujący widok za oknem.
Natomiast rolety rzymskie hipnotyzują przyjemną atmosferą, oczarowują delikatnym kunsztem i zachwycają barwą. Wykonane z transparentnych tkanin, oprócz dyskrecją i intymnością, wypełniają wnętrze lekkością oraz czynią je bardziej przestronnym. Jeśli szukasz osłon o łagodnym designie, rolety i zasłony wykonane z transparentnych tkanin spełnią Twoje oczekiwania.

rolety rzymskie transparentne
zasłony zaciemniające

Naturalny

Nawiązujące do orientalnego stylu, naturalne materiały wykorzystane w żaluzjach i roletach tworzą we wnętrzu przytulny klimat, przez który zapragniesz szybciej wracać do domu po pracy. Eleganckie i klasyczne zestawienie drewna w naturalnej barwie z mariażem światła odbijającego się od lamelek, to zmyślna kombinacja funkcjonalności z estetyką.
Lekkie i łatwe w regulacji żaluzje drewniane wprowadzą do pomieszczeń upragniony element – ciepło! Przeciskające się pomiędzy lamelami słońce ulegnie pięknemu rozproszeniu i wypełni pokój pozytywną aurą. Niemniej cudowne i także wykonane z lekkiego i naturalnego materiału, jakim jest bambus, są rolety bambusowe.
Wykonane na wzór i podobieństwo standardowych rolet materiałowych, zjawiskowo prezentują się na oknach w prawie każdym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, a na łazience kończąc. Wytrzymałe i odporne na różne warunki urzekają naturalnością, orientalnym klimatem i spokojem, który wnoszą wraz ze sobą do wnętrza.

rolety bambusowe
żaluzje drewniane