Wnętrza w świątecznym wydaniu
Postaw na magię dodatków

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Większość z nas dużo wcześniej przygotowuje się do tego wyjątkowego czasu, robiąc zakupy spożywcze, szukając idealnych prezentów dla bliskich lub kupując klimatyczne dekoracje. W końcu wystrój domu najlepiej pomaga zbudować świąteczną atmosferę. Jakie osłony okienne będą najlepiej współgrać z choinką i resztą bożonarodzeniowych dodatków?

Święta w tradycyjnych kolorach

Jakie kolory kojarzą się nam ze świętami? Są to oczywiście zieleń, czerwień i złoto — dodatki w tych odcieniach i wszystkich ich pochodnych już w połowie listopada zalewają sklepowe półki i w mig zmieniają klimat, jaki w nich panuje. Wszyscy bowiem dobrze wiemy, że kolorystyka wnętrz wpływa nie tylko na optyczne powiększanie czy zmniejszanie danego pomieszczenia, lecz także na nasze samopoczucie. Odpowiednio dobrane barwy pomogą nam szybko zanurzyć się w świątecznym nastroju, pobudzają czy poprawiają koncentrację.

Chcesz wprowadzić świąteczne kolory do wnętrza? Postaw na zasłony, rolety rzymskie czy plisy w odpowiednich odcieniach! Na szczęście dostępne są one w bardzo szerokiej kolorystyce, różnych materiałach i trzech stopniach przepuszczalności światła. Pozwoli to dobrać odpowiedni model do klimatu świąt i potrzeb domowników. Najlepiej sprawdzą się zielone lub czerwone tkaniny zaciemniające, które wprowadzą podniosły nastrój oraz będą współgrać z choinką i innymi ozdobami. Jednocześnie zadbają o prywatność i rozwiążą problem ze zbyt intensywnym oświetleniem miejskim.

Święta w duchu ekologii

Świąteczny szał zakupowy nie sprzyja naszej planecie. W dobie powszechnego konsumpcjonizmu ważne jest, aby podczas kupowania kolejnych bożonarodzeniowych ozdób wybierać te, które będą dekorować nasze domy dłużej, niż kilka dni. Warto stawiać również na jakość produktów tak, aby służyły nam one przez kilka sezonów. Czy ekologiczne zakupy mogą odebrać nam magię świąt? Absolutnie – dodatki w duchu eko są często wykonane z naturalnych materiałów i wprowadzają do wnętrz wyjątkowy klimat. Najbardziej ekologiczną osłoną okienną są żaluzje aluminiowe. Aluminium jest bowiem materiałem przyjaznym środowisku, można go poddawać recyklingowi, a jego złoża są niemal niewyczerpalne. Ich montaż to gwarancja doskonałych efektów wizualnych, zabawy światłem i kontroli nad prywatnością. Szeroka kolorystyka pozwoli dopasować je do każdej aranżacji.

W święta postaw na wzór

Nasze domy w okresie świątecznym czasem całkowicie zmieniają swoje oblicza. Część z nas jeszcze przed nadejściem zimy decyduje się na duże zmiany i przeprowadza remonty, aby przyjąć gości w zupełnie nowych wnętrzach. Coroczna metamorfoza to jednak spory wydatek, dlatego większość z nas stawia jednak na tematyczne dodatki. Dobrym pomysłem jest zmiana aranżacji okna, która nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Najlepszym wyborem będzie montaż rolet materiałowych we wzory. Możemy wybierać spośród motywów kwiatowych, geometrycznych, dziecinnych czy folkowych, które w połączeniu z girlandami czy stroikami będą tworzyć spójną całość. Dodatkowo zazwyczaj występują one w wersjach bezinwazyjnych, które w razie potrzeby można łatwo zmienić na inne – zaczepiane są na skrzydło okienne za pomocą haczyków, bez użycia wiertarki. Trzy stopnie przepuszczalności światła spełnią wymagania wszystkich domowników.