Jaka siatka do moskitiery sprawdzi się najlepiej? TOP 4 najpopularniejsze rodzaje

Masz dość owadów w domu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Dziś podpowiemy, jaką siatkę do moskitiery wybrać, aby móc cieszyć się spokojnym latem bez uciążliwego bzyczenia i bolesnych ukąszeń.

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Kiedy tylko rozpoczyna się sezon wiosenno-letni, świat budzi się do życia. Niestety dotyczy to również owadów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć nam codzienność. Mowa tu nie tylko o komarach, lecz także muchach, osach czy pszczołach. Ochrona przed insektami jest ważna, gdyż mogą one boleśnie kąsać, przenosić bakterie, a w skrajnych przypadkach wywołać alergię czy wstrząs anafilaktyczny. Warto zatem zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Sposobów na to jest kilka, choć tak naprawdę tylko jeden jest w pełni skuteczny – żaden środek chemiczny czy owadobójczy nie zastąpi porządnej moskitiery. Jednocześnie nie jest on szkodliwy dla środowiska i zwierząt, jak np. preparaty owadobójcze.

Moskitiery można podzielić ze względu na miejsce montażu (modele okienne, dachowe, drzwiowe) oraz sposób montażu (modele ramkowe, na zawiasach, przesuwne, plisowane, rolowane oraz magnetyczne).

Decyzja o modelu zależy przede wszystkim od naszych preferencji, poczucia estetyki i możliwości architektonicznych. Pamiętajmy jednak, że montaż moskitiery to inwestycja, na której nie warto oszczędzać – dobrej jakości produkt nie wymaga demontażu po sezonie i może posłużyć nam nawet kilka lat.

Montaż moskitiery zapewnia estetyczną i skuteczną barierę dla owadów, odpowiednią cyrkulację powietrza, zachowanie widoczności na zewnątrz.

Moskitiera na drzwiach tarasowych - ochrona przed osami, komarami, muchami

Jaka siatka do moskitiery przeciw owadom?

Dobrej jakości moskitiery wykonane są z solidnego aluminium i włókna szklanego z powłoką PVC. Istnieje jednak kilka rodzajów siatek, które różnią się od siebie dodatkowymi właściwościami. Zacznijmy od wersji standardowej o gramaturze około 120 g/m2, która jest odporna na przetarcia czy rozciąganie. Jeśli osłona zostanie prawidłowo zamontowana, nie straszne jej będą złe warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy silniejszy wiatr. Oczywiście będzie też stanowić skuteczną ochronę przed nawet najmniejszymi owadami.

Jaką siatkę do moskitiery wybrać?

Jak zatrzymać pyłki?

Któryś z domowników jest alergikiem? W domu mieszkają małe dzieci? Na to też znajdziemy sposób! Siatka przeciwpyłkowa, nazywana też antyalergiczną, została wykonana z włókna szklanego. Posiada jednak dodatkową strukturę ograniczającą przenikanie do domu lub mieszkania kurzu, pyłków i innych alergenów unoszących się w powietrzu. Jednocześnie zachowuje duży stopień przejrzystości i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza.

Moskitiera okienna
Moskitiera plisowana do okna dachowego

Moskitiera plisowana do okna dachowego

WYBIERZ
Moskitiera do okien z roletami zewnętrznymi

Moskitiera do okien z roletami zewnętrznymi

WYBIERZ
Moskitiera okienna rolowana

Moskitiera okienna rolowana (zwijana)

WYBIERZ

Jak wzmocnić moskitierę?

W końcu coś dla posiadaczy zwierząt. Twój kot lub pies ciągle próbuje wydostać się przez okno, a Ty nie możesz spokojnie przewietrzyć domu? Jaką siatkę do moskitiery wybrać, aby uniemożliwić im ucieczkę? Z pomocą przychodzi model wzmocniony, którego struktura jest odporna na zadrapania i rozdarcia. Ta opcja zapewnia ochronę przed insektami, cyrkulację powietrza i bezpieczeństwo pupili domowych przed upadkiem, a nawet śmiercią.

Jak uciec przed zanieczyszczeniami?

Mieszkasz w dużym mieście lub przy ruchliwej ulicy? Twoimi sąsiadami są prężnie pracujące fabryki generujące nie tylko hałas, lecz także dodatkowe zanieczyszczenia? Pomyśleliśmy także o tym – siatka antysmogowa posiada podwójną warstwę włókna szklanego i specjalną formułę. To połączenie ogranicza przedostawanie się do wnętrza zanieczyszczeń, spalin i pyłów.

Moskitiera drzwiowa
Moskitiera drzwiowa na zawiasach

Moskitiera drzwiowa na zawiasach

WYBIERZ
Markiza drzwiowa rolowana

Markiza drzwiowa rolowana

WYBIERZ
Drzwiczki do moskitiery dla zwierząt

Drzwiczki do moskitiery dla zwierząt

WYBIERZ