Jaka siatka do moskitiery sprawdzi się najlepiej? TOP 4 najpopularniejsze rodzaje

Masz dość owadów w domu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników – dziś podpowiemy, jaką siatkę do moskitiery wybrać, aby móc cieszyć się spokojnym latem bez uciążliwego bzyczenia i bolesnych ukąszeń.
Moskitiera - jaką siatkę wybrać?

Masz dość owadów w domu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników – dziś podpowiemy, jaką siatkę do moskitiery wybrać, aby móc cieszyć się spokojnym latem bez uciążliwego bzyczenia i bolesnych ukąszeń.

Dlaczego warto posiadać moskitierę?

Kiedy tylko rozpoczyna się sezon wiosenno-letni, świat budzi się do życia. Niestety dotyczy to również owadów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć nam codzienność. Mowa tu nie tylko o komarach, lecz także muchach, osach czy pszczołach. Ochrona przed tego rodzaju insektami jest ważna, gdyż mogą one boleśnie kąsać, przenosić bakterie, a w skrajnych przypadkach wywoływać alergię czy wstrząs anafilaktyczny. Warto zatem zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Sposobów na to jest kilka, choć tak naprawdę tylko jeden jest w pełni skuteczny – żaden środek chemiczny czy owadobójczy nie zastąpi porządnej moskitiery. Jednocześnie nie jest on szkodliwy dla środowiska i zwierząt, jak np. preparatu owadobójcze.

Moskitiery można podzielić ze względu na miejsce montażu (modele okienne, dachowe, drzwiowe) oraz sposób montażu – modele ramkowe, na zawiasach, przesuwne, plisowane, rolowane oraz najprostsze opcje magnetyczne.

To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji, poczucia estetyki i możliwości architektonicznych. Pamiętajmy jednak, że montaż moskitiery to inwestycja, na której nie warto oszczędzać – dobrej jakości produkt nie wymaga demontażu po sezonie i może posłużyć nam nawet kilka lat. Dla posiadaczy rolet zewnętrznych również znajdzie się rozwiązanie dedykowane właśnie takim osłonom okiennym.

Montaż moskitiery zapewnia:

estetyczną i skuteczną barierę dla owadów, chcących dostać się do domu.

odpowiednią cyrkulację powietrza,

widoczność na zewnątrz

,
Jaką siatkę do moskitery wybrać

Jaka siatka do moskitiery przeciw owadom?

Dobrej jakości moskitiery wykonane są z solidnego aluminium i włókna szklanego z powłoką PVC. Istnieje jednak kilka rodzajów, które różnią się od siebie dodatkowymi właściwościami. Zacznijmy jednak od wersji standardowej o gramaturze około 120 g / m2, która jest odporna na przetarcia czy rozciąganie. Jeśli osłona zostanie prawidłowo zamontowana , nie straszne jej będą złe warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy silniejszy wiatr. Oczywiście będzie stanowić skuteczną ochronę przed najmniejszym nawet owadem.

Jak zatrzymać pyłki?

Któryś z domowników jest alergikiem? W domu mieszkają małe dzieci? Na to też znajdziemy sposób! Siatka przeciwpyłkowa, nazywana też antyalergiczną, także została wykonana z włókna szklanego. Posiada jednak dodatkową strukturę ograniczającą przenikanie do domu lub mieszkania kurzu, pyłków i innych alergenów unoszących się w powietrzu. Jednocześnie zachowuje duży stopień przejrzystości i zapewnia odpowiedni przepływ powietrza.

rodzaje siatek do moskitiery

Jak wzmocnić moskitierę?

W końcu coś dla posiadaczy zwierząt. Twój kot lub pies ciągle próbuje wydostać się przez okno, a Ty nie możesz spokojnie przewietrzyć domu? Jaką siatkę do moskitiery wybrać, aby uniemożliwić im ucieczkę? Z pomocą przychodzi model wzmocniony, którego struktura jest odporna na zadrapania i rozdarcia. Ta opcja zapewnia ochronę przed insektami, cyrkulację powietrza i bezpieczeństwo pupili domowych przed upadkiem, a nawet śmiercią.

Siatka okienna zatrzymująca smog

Mieszkasz w dużym mieście lub przy ruchliwej ulicy? Twoimi sąsiadami są prężnie pracujące fabryki generujące nie tylko hałas, lecz także dodatkowe zanieczyszczenia? Pomyśleliśmy także o tym – siatka antysmogowa posiada podwójną warstwę włókna szklanego i specjalną formułę. To połączenie ogranicza przedostawanie się do wnętrza zanieczyszczeń, spalin i pyłów.