Roleta a styl. Jakie osłony dobrać do stylu, który już mam?

Pracując nad wystrojem mieszkania każdy szczegół ma znaczenie. Możliwości jest wiele, a styl mieszkania łatwo można pokreślić dobrze dobranymi dodatkami. W uwydatnieniu stylu na pewno pomogą dobrze dobrane osłony okienne. Tylko jakie wybrać, by pasowały do stylu, który zagościł we wnętrzu na dobre? Rozejrzyj się we wnętrzu, określ jego cechy charakterystyczne i sprawdź, jakie według nas rolety czy zasłony będą pasować do Twojego wnętrza.

Pracując nad wystrojem mieszkania, każdy szczegół ma znaczenie. Możliwości jest wiele, a styl mieszkania łatwo można podkreślić dobrze dobranymi dodatkami. W uwydatnieniu stylu na pewno pomogą dobrze dobrane osłony okienne. Tylko jakie wybrać, by pasowały do stylu, który zagościł we wnętrzu na dobre? Rozejrzyj się we wnętrzu, określ jego cechy charakterystyczne i sprawdź, jakie według nas rolety czy zasłony będą pasować do Twojego wnętrza.

Styl skandynawski: Niezawodna funkcjonalność i piękno prostoty.

Przywędrował do nas z chłodnej północy i mimo tego, że pełen jest ciepłych pledów, miękkich dywanów i jasnych barw, styl skandynawski w aranżacjach wnętrz jawi nam się często z odsłoniętymi oknami. W rzeczywistości jednak nie wyobrażamy sobie życia bez zasłon czy rolet. Białe ściany, duże przestrzenie i przytulność jasnych tekstyliów, które są charakterystyczne dla stylu scandi polecamy uzupełnić o proste i funkcjonalne rolety materiałowe lub żaluzje drewniane. W końcu skandynawia to ergonomiczne meble, funkcjonalne dodatki, a przede wszystkim naturalne materiały i dużo drewna. Przy wyborze postaw na typową skandynawską paletę barw, którą wypełniają biele, beże oraz szarości. Dekor mieszkania uzupełnią także naturalne i jasne barwy drewnianej żaluzji. Chodzi właśnie o to, by było naturalnie!

żaluzje drewniane
rolety materiałowe

Styl Retro: Powrót do przeszłości w dobrym stylu.

Uwielbiasz dawać drugie życie starym przedmiotom? Twoje wnętrze pełne jest dekoracji, które lata świetności mają już dawno za sobą? Styl retro pozwala na własnej skórze poczuć ducha czasu, więc zbędne stają się marzenia o podróży w przeszłość. Wnętrza noszące znamiona minionych lat w postaci odrestaurowanych szaf, żyrandoli, lamp czy komód nieustannie cieszą się popularnością, a nawet stają motywem przewodnim w restauracjach czy knajpach. Do wnętrza pełnego nieopowiedzianych historii i pięknych tajemnic skrywanych przez niektóre przedmioty zaproś żaluzje, które także przeżywają swoją drugą młodość. Kolory mosiądzu, beżu i złota, a także oliwki czy granatu dostępne dla żaluzji aluminiowych przeniosą wnętrze w amerykański klimat lat 50-tych, znany chociażby z filmów Alfreda Hitchcocka. Żaluzja aluminiowa podkreśli także wydźwięk starych dekorów znanych nam z czasów PRL’u, jak radio, fotele a nawet telewizor. Natomiast piękno żaluzji wykonanych z naturalnego drewna uwydatni panujący już we wnętrzu styl, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i klasyki wnętrza – pamiętajmy bowiem, że retro nie lubi przepychu.

żaluzje aluminiowe
żaluzje do pokoju w stylu retro

Styl boho: Pokaż swoją artystyczną duszę.

Lubisz otwarte przestrzenie i pokoje, które wypełnia piękno dziennego, jasnego światła? Możesz spotęgować efekt pięknie rozproszonych promieni światła lub zachować piękny widok na ogród. Lekkie, sferyczne i uwodzicielsko subtelne materiały oraz tkaniny transparentne pozwolą rozjaśnić ciemne pomieszczenia oraz nadać optycznie większego rozmiaru tym mniejszym.
Przewiewne zasłony, kołysząc się lekko, odzwierciedlają rytm dnia panujący w danym pomieszczeniu, przez co sprawdzą się jako dekoracja zarówno w salonie, jak i w jadalni. Dadzą także ochronę przed niechcianymi spojrzeniami i zachowają ujmujący widok za oknem.
Natomiast rolety rzymskie hipnotyzują przyjemną atmosferą, oczarowują delikatnym kunsztem i zachwycają barwą. Wykonane z transparentnych tkanin, oprócz dyskrecji i intymności, wypełniają wnętrze lekkością oraz czynią je bardziej przestronnym. Jeśli szukasz osłon o łagodnym designie, rolety i zasłony wykonane z transparentnych tkanin spełnią Twoje oczekiwania.

rolety rzymskie transparentne
zasłony zaciemniające

Styl klasyczny: Ład i harmonia. Elegancja i ciepło.

Styl klasyczny może przybierać wiele form i oblicz, jednak jego podstawową zasadą jest zachowanie harmonii we wnętrzu. A tą, niewątpliwie wprowadzają ustawione z zachowaniem symetrii stylowe obicia mebli, dekoracyjne stoliki z polerowanego drewna, czy bogato zdobione żyrandole. Jeśli Twoje wnętrza pełne są tapicerowanych sof i foteli upiększonych drewnianymi dodatkami, starych stolików kawowych lub pięknych i bogato zdobionych zabytkowych kredensów i komód postaw na mięsiste i eleganckie, zasłony w wyciszonych, przygaszonych kolorach. W klasycznym wnętrzu liczy się także odrobina luksusu i elegancji, dlatego warto zastanowić się nad żaluzją w kolorze złota, miedzi czy srebra – takie kolorystyczne akcenty będą świetnym uzupełnieniem dla ozdobnych świeczników, lamp czy obrazów w rzeźbionych ramach.

zaluzje aluminiowe
żaluzje drewniane

Styl boho: Pokaż swoją artystyczną duszę.

Jeśli nie boisz się łączenia na pozór niepasujących do siebie kolorów, wzorów czy tkanin, a dodatkowo masz w sobie coś z artystycznej duszy, we wnętrzu urządzonym w stylu boho będziesz czuć się jak u siebie. Boho to wnętrza pełne folkowych wzorów i zwierzęcych motywów, urządzone za wzór paryskiej cyganerii rodem z początku XIX w., gdzie pierwsze skrzypce gra feeria barw i osobowość przedmiotów. Styl artystycznej bohemy wyraża nasze własne „ja” poprzez najdrobniejsze dodatki i dekoracje, tkaniny, ceramikę czy dywany. Dziś wnętrza la bohème (po francusku „cyganeria”) starają się naśladować styl francuskich artystów czy indywidualistów, dodając do nich odrobinę nowoczesności. Tworząc własne wnętrze w stylu boho, postaw na artystyczną swobodę, fantazję i wygodę - nie może zabraknąć w nich miękkich, zwiewnych i kolorowych tkanin. Zasłony czy rolety rzymskie wykonane z materiałów o intensywnych barwach będą pięknie kontrastować z białymi ścianami oraz wprowadzać przytulny nastrój.

rolety rzumskie
załony