Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu i dlaczego za pomocą rolet zewnętrznych

Ogrzewasz, odkręcasz, zamykasz i osłaniasz, a mimo to w mieszkaniu wciąż jest dość chłodno? A może rachunki za ciepło są nieporównywalnie wysokie? Jedną z przyczyn mogą być nieszczelne okna. Nie zawsze jednak dostępne są środki i czas na to, by szybko przeprowadzić ich wymianę. W tym artykule przedstawiamy kilka innych alternatyw, które pomogą ograniczyć przenikanie zima i pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Okna w zależności od swojej struktury, objętości lub materiału, z którego są wykonane, w różnym stopniu przepuszczają nie tylko światło, ale także temperaturę. Szczególnie na wzmożoną wymianę ciepłego i zimnego powietrza narażone są okna duże, w starych ramach, z pojedynczą szybą lub wykonane z tradycyjnego szkła. Nie bez znaczenia jest także rama okna oraz jej odpowiednie uszczelnienie. Warto także przyjrzeć się ustawieniu szczelności okna - większość nowoczesnych modeli można przestawić na tryb zimowy poprzez obrócenie rygli na odpowiednią pozycję.

Samo uszczelnienie okien na pewno nie zaszkodzi, jednak nie spowoduje raczej nagłego wzrostu temperatury w pokoju. Z dłuższej perspektywy czasu pomocnym i bardzo oszczędnym rozwiązaniem okaże wyposażenie rolet w dodatkowe warstwy izolacyjne, takie jak rolety, zasłony i rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrze - sposób na zatrzymanie ciepła w mieszkaniu lub w domu

Ich gruby, najczęściej aluminiowy pancerz, często wypełniony jest pianką poliuretanową (uszczelniającą), która stanowi świetną izolację cieplną. Dlaczego rolety zewnętrzne to skuteczny izolator termiczny?

  • ✓ Dopasowanie co do 1 mm – brak szczelin, przez które ucieka ciepło
  • ✓ Dodatkowa bariera izolacyjna – przestrzeń powietrza pomiędzy szybą a pancerzem
  • ✓ Pancerz z wypełnieniem pianką uszczelniającą
  • ✓ Brak cyrkulacji powietrza – bardzo spowolnione wychładzanie się pomieszczeń
  • ✓ Dodatkowa ochrona przed zimnym wiatrem, śniegiem i deszczem

Zakup i montaż rolet zewnętrznych nie jest trudnym procesem. Poradzi sobie z nim nawet ktoś, kto nie jest majsterkowiczem z urodzenia. Istnieje także możliwość skorzystania z usługi montażu, którą wykonają profesjonaliści. Szacuje się, że zamontowanie rolet we wszystkich oknach pozwala na obniżenie strat ciepła zimą w granicach od 25 do 40% (w zależności od innych parametrów, takich jak poprawne osadzenie okien, ich izolacja czy użyte materiały).

 Roleta Zewnętrzna Elewacyjna, na wymiar, PREMIUM

Roleta Zewnętrzna Elewacyjna, Na Wymiar, PREMIUM

WYBIERZ
new image

Roleta Zewnętrzna Elewacyjna, Na Wymiar, STANDARD

WYBIERZ
new image

Roleta Zewnętrzna Elewacyjna, Z moskitierą, Na wymiar, PREMIUM

WYBIERZ

Uciekanie ciepła prze okna

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu - tańsze sposoby

Współczesne systemy montowania rolet oraz specjalne właściwości tkanin pozwalają na tworzenie z rolet skutecznej ochrony, a te odpowiednio dobrane i dopasowane do okien czynią cuda! Np. systemy rolet w kasecie , które dostępne są w różnych wariantach lub kolorach, wyposażone są w kasetę, do której chowa się materiał oraz prowadnice po bokach. Razem tworzą szczelny pancerz zapobiegający powstawaniu szczelin, przez które może uciekać ciepłe powietrze z pokoju.

czczelne rolety w kasecie

Drugim argumentem przemawiającym za wyposażeniem się w rolety są materiały oraz rodzaje osłon. Tkaniny stosowane w produkcji wykonywane są z materiałów o różnych właściwościach. Te grubsze, przyciemniające lub zaciemniające skutecznie odbijają nie tylko promienie słońca z zewnątrz, ale także utrudniają przepływ temperatury.

Podobnie jest w przypadku nowego rodzaju osłon, czyli plis w typie plastra miodu lub rolet typu dzień i noc . Podwójny materiał tworzy dodatkową przestrzeń powietrzną, która stanowi bardzo dobrą barierę izolacyjną. Nowością są wewnętrzne rolety screen, których głównym zadaniem jest ochrona przed bardzo ostrym słońcem. I chodź ich głównym zadaniem jest ochłodzenie pomieszczeń latem, to ich gruby materiał rewelacyjnie sprawdzi się jako izolator cieplny na zimową porę roku.

WSKAZÓWKA: Ważną kwestią jest rozmiar rolety. Rolety kupowane na wymiar to gwarancja dopasowania produktu w każdym calu. Dobrze przylegający materiał oraz poprawnie zamontowana kaseta zagwarantują ograniczenie przenikania do mieszkania zimnej temperatury.

Rolety materiałowe w kasecie, Zaciemniające,

Rolety materiałowe w kasecie, Zaciemniające, Na wymiar, PREMIUM, Borówka amerykańska

WYBIERZ
Roleta dachowa Zaciemniająca, Z prowadnicami, na wymiar, Waniliowy

Roleta dachowa Zaciemniająca, Z prowadnicami, na wymiar, Waniliowy

WYBIERZ
Roleta plisowana zaciemniająca

Roleta plisowana zaciemniająca, na wymiar, Lily pudrowy

WYBIERZ

Szybko i sprawnie – nowe, dobrze dopasowane osłony, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne, to rozwiązanie dla osób, które w łatwy sposób pozwalają ograniczyć uciekanie ciepła ze swoich pomieszczeń. Każda dodatkowa warstwa materiału spotęguje efekt ocieplenia pokoju, a połączenie kilku z nich zaowocuje zaoszczędzonymi na ogrzewaniu pieniędzmi.