Poradniki

Jak naprawić roletę zewnętrzną? Zestaw praktycznych porad dla majsterkowiczów

Z sytuacji kiedy roleta zewnętrzna przestaje poprawnie funkcjonować są dwa wyjścia: można spróbować samodzielnie naprawić usterkę lub wezwać specjalistę. Z tego drugiego rozwiązania zaleca się korzystać zawsze w okresie gwarancyjnym na produkt. Na pierwsze rozwiązanie warto postawić wtedy, kiedy usterka jest niewielka, konieczna jest tylko wymiana jednego elementu, a dodatkowo producent oferuje części zamienne.

Czytaj więcej

Jak zamaskować rolety zewnętrzne? 3 praktyczne wskazówki

Rolety zewnętrzne to skuteczny sposób na ochronę przed mocnym słońcem lub utratą ciepła w trakcie chłodnej zimy. Stanowią one skuteczną barierę dla promieniowania UV i chronią okna przed mechanicznymi uszkodzeniami. Z ich montażem wiążą się jednak pewne pytania. Jakie i kiedy wybrać i jak ich montaż wpłynie na wygląd elewacji budynku?

Czytaj więcej

Jak zamontować roletę zewnętrzną?

Podczas planowania zakupu rolet zewnętrznych warto uwzględnić kwestie związane z montażem, ponieważ w głównej mierze to one wpłyną na wybór określonego rodzaju rolety zewnętrznej. Jaki typ wybrać oraz jak zamontować zakupione rolety zewnętrzne? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to spora inwestycja. Czy warto zdecydować się na ich montaż? Rozłożyliśmy je na części pierwsze - poznajcie wady i zalety rolet podtynkowych i elewacyjnych!

Czytaj więcej

Jak dbać o rolety zewnętrzne podczas zimy

Rolety zewnętrzne słyną ze swoich właściwości izolacyjnych, które docenić możemy szczególnie wówczas, gdy zimowa aura daje nam o sobie znać niską temperaturą. Chcąc długie lata cieszyć się z funkcji, jakie spełniają rolety, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Czytaj więcej

Jaki silnik do rolety zewnętrznej?

Silniki do rolet zewnętrznych, które oferujemy możesz zamontować do świeżo zakupionych rolet naszej firmy, bądź do tych, które już funkcjonują w Twoim domu. Musisz jedynie dobrać odpowiedni rodzaj silnika do Twojej rolety i umieścić go w mechanizmie zwojowym. Dzięki naszemu poradnikowi, nie powinno sprawić Ci to problemu.

Czytaj więcej

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu i dlaczego za pomocą rolet zewnętrznych

Ogrzewasz, odkręcasz, zamykasz i osłaniasz, ale i tak wciąż czujesz, że w Twoim pomieszczeniu jest za zimno? A może płacisz nieporównywalnie wysokie rachunki za ogrzewanie w przeciwieństwie do Twoich znajomych? To znaczy, że najprawdopodobniej masz nieszczelne okna i to one są winne powyższym problemom. Co w takim wypadku możesz zrobić?

Czytaj więcej